Zayıflamak için Egzersiz Önerileri, Vücudunuz da ki fazlalıklardan mı şikâyetçisiniz?  Giysileriniz üzerinize olmuyor mu? Şimdi size hem zayıflatan hem de  sağlıklı kalmanıza faydalı egzersizler önereceğiz. Yağları yakan ve vücudunuzu şekillendiren bu egzersizleri denemenizi öneririz

Şu da unutulmamalı ki egzersizle birlikte sağlıklı beslenmeye ve düzenli uykuya da özen göstermeliyiz

Zayıflamak için Egzersiz Önerileri

İşte sizin ihtiyacınız olan egzersizler:

1.ip atlama: en son çocukluğunuz da mı ip atladınız? İp atlamak çocuklukta kaldı diyenler tekrar sizi çocukluğunuzda ki rengârenk iplerden almanızı öneririz. Her ortamda yapılabilecek ucuz, eğlenceli, hızlı kilo verdiren güzel bir aktivite…

2.çömelme: tüm vücut kaslarını harekete geçiren bu egzersiz kalçalarınızı sıkılaştırıp, kalori yakmanıza faydalıdır. Daha fazla kalori yakmak  ve kan dolaşımınızı artırmak için sıçrayarak çömelebilir ve ya çömelme sırasında elinize alacağınız ağırlıkla o bölgedeki kasları çalıştırabilirsiniz. Gün içerisinde boş kaldığınız bütün vakitlerde bu etkili egzersizi deneyebilirsiniz.

3.şınav: genelde yapmakta zorlandığımız ve kaçındığınız farklı şınav pozisyonları omuz ve kollarda ki farklı kasları çalıştırır, omuz ve kollar yansıra tüm vücut üzerinde etkilidir. Evde de kolaylıkla denenebilecek bu hareketle kedinizi hem zinde hissetmenize yardımcı olacaktır.

4.yüzme: Yazın deniz de kışın yüzme havuzlarında yapılacak bu keyifli sporla sağlıklı kalmak mümkün. Vücudunuzun istediğiniz şekil almasını ayrıca kalp damar sağlığı, hipertansiyon problemleri için etkili özelliklere de sahip.

5.Koşu: Koşmanın pek çok yararı vardır. Koşu egzersizi stresi azaltma, kalp ve damar sağlığını koruma, kalori yakma, tüm beden sağlığı ve sıkılaşmış düzgün bacaklar oluşmasında oldukça etkili

6.Bisiklete binme: Bisiklet sürme egzersizi, ter atma, bacak kaslarını çalıştırmak için güzel bir usul. Fazla verimle yapılan bisiklet egzersizi  bacak, sırt, kol kasları çalıştırması yanında kalp rahatsızlıklarını önleme, depresyon problemlerinin giderilmesini  destekler ve kalori yakmanıza yardım eder.

 

Bir önceki yazımız olan Dans Ederek Zayıflayın başlıklı makalemizde dans ederek zayıflama zumba, dans ederek zayıflamak ve dans ederek zayıflamak mümkün mü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla