Yüzme ile kilo verme, yüzme ile zayıflama, yüzme diyet, kilo vermek yüzme ile mümkün müdür? Yüzerek kilolarınızdan, kurtulabilirsiniz. Sonuç olarak bir spor çeşidini uygulayacağınız için, yüzme sporu ile ilgilenebilirsiniz. Özellikle şuan havaların ısınmasıyla birlikte yüzme sporuna olan ilgi her zamankinden daha fazla olarak gözlemleniyor.

Yüzme ile Kilo Verme

Yüzerek kilolarınızın tamamından kurtulamazsınız, ancak vücudunuzun hemen, hemen her yerini çalıştırabilirsiniz. Koşma ve  yüzme ile vücuttaki tüm bölgenizin egzersiz yapmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yemek yedikten sonra kalorilerinizi eritmek için yüzme sporu ile ilgilenmenizi ayyu.net ekibi olarak, öneriyoruz.

1 saat tempolu bir şekilde yüzen yaklaşık olarak 70 kilo ağırlığındaki bir genç 600-800 kalori harcayabilir. Yüzmenin ardından eğer siz, bir bardak kola ile birlikte şekerli bir paket bisküvi yerseniz, verdiğiniz kaloriyi fazlasıyla alırsınız. Onun için, diyet programına uyarak bu sporu yapmanız, size daha sağlıklı kilo verdirecektir.

Yüzerek kas gücünüzü ve vücudun esnekliğine hacim verirsiniz. Aynı zamanda akciğerlerinizin kapasitesini maksimum seviyeye taşıyabilirsiniz. Sindirim sisteminizi düzene sokar ve dış görünüşünüzü fiziki olarak düzeltebilirsiniz. Yüzmenin faydaları sağlık açısından çoktur.

Birçok arkadaşlar bu konuda yorum yapıyorlar ve genel olarak söylenen soru şu; Birçok tanıdığım var hepsi yüzme sporu ile ilgilendikleri halde, kilolarından kurtulamıyorlar? Sağlıklılar, fakat zayıflayamıyorlar. Makale içinde söylediğimiz gibi, sadece  yüzme ile zayıflamayı düşünmemelisiniz.

Size uygun diyet programıyla birlikte haftanın belirli günleri yüzme sporuna vaktinizi ayırarak, bunun dışında kilo vermeye yardımcı olan diğer egzersiz hareketlerini uygulayarak, koşma, yürüme, fitness vb. spor dalları ile ilgilenerek, en kısa zamanda forma girebilirsiniz. Yüzerek, keyifli bir vakit geçirebilir, hem de kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Elma Cipsi ile Zayıflamak başlıklı makalemizde elma, elma cipsi ve elma cipsi ile diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla