Yumurtanın zararları, yumurtanın zararlı olduğu ve ölümcül bakterileri, mikropları bünyesinde barındırdığı açıklandı. Neler oluyor? Protein olarak en kıymetli besinlerimiz arasında yer alan yumurta neden bu kadar zararlı çıktı?

Yumurtanın içerisinde salmonella denilen bir bakteri var, bu yumurtanın içerisinde tespit edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına yaptığı resmi açıklamada, yumurtaların hepsine, tek tek test yapmalarının mümkün olmadığını, sadece tavuk çiftliklerini denetleyerek, bunun önlemini alıyoruz, şeklinde bir açıklama bulundu.

Yumurtanın Zararları

Sabah kahvaltılarımızda, yumurtanın haşlanarak, yağda pişirilerek yenmesi vazgeçilmez, besinlerimizden bir tanesidir. Ayyu.net, editörü olarak, yumurtayı nerde baksanız, 2 günde bir tüketiyorum ve vazgeçemeyeceğim bir besin maddesi benim için, ne yapmalıyım? Güvendiğiniz, sağlıklı ve kaliteli yumurta firmalarının, yumurtalarını tüketmenizi öneriyorum.

Yumurtanın sahtelerinden kendinizi korumalısınız. Uzman doktorlar bakterilerin genel olarak çiğ tüketilmesinde daha çok etkili olduğunu söylüyorlar. Buradan sporculara seslenmek istiyorum, kesinlikle artık çiğ yumurta tüketmeyiniz. Olabildiğince fazla pişirirerek, mikroplarını kırmanızı tavsiye ediyorum. Salmonella bakterisinin insanlara geçmesi sonucu, yoğun bir enfeksiyon yaşanıyor. Bu enfeksiyonun arkasından da ishal, kabızlık, yüksek ateş gibi tedavisi edilemeyen ölümcül hastalıkları tetikliyor. Bu sağlık haberi, yumurtanın zararları, yumurtanın zararı, yumurtanın yan etkileri, yumurta zararlımı gibi sorularınıza yanıt olabilecek, bir güncel sağlık bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Şekerin Zararları Nelerdir başlıklı makalemizde küp şekerin zararları nelerdir, patlayan şekerin zararları nelerdir ve şeker kullanımının zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla