Yoğurt maskesi ne işe yarar, yoğurt maskesinin faydaları, yoğurt maskesi nasıl yapılır, pudra ile yoğurt maskesi tarifini ve yapılışını biliyor muydunuz? Güzellik ve cilt bakımı için, günümüzde birçok maske tarifi yer almaktadır.

Yoğurt Maskesi Tarifi

Ancak, bu maskelerin kullanımı ve ne işe yaradıkları hakkında pek çok bilgiyi bilmeden yüzümüze sürebiliyoruz. Özellikle güzel olmanın ya da yüz bölgesinde aşırı sivilce, akne oluşumunun önüne geçmek için bayanlar günümüzde her önüne geleni yüzüne sürmeye başladılar.

Öncelikle sivilce ve akne oluşumu nedeninizi bilmeniz gerekir. Bu yediğiniz, tükettiğiniz herhangi bir besin kaynağından meydana gelebilir. Bununla birlikte doğal maskeler ile sivilcelerinizden ve aknelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kozmetik ürünlerinin özlerine bakarsanız, zaten doğal tariflerde verilmiş olan birçok bitkinin ya da besin kaynağının adının geçtiğini görebilirsiniz. Yoğurt maskesi ne işe yarar? Bu maske cilt bölgenizdeki sivilceleri ve akneleri yok etmek için kullanılan bir doğal maske tarifidir.

Özellikle yağlı ciltlerde işe yarayan bu maskenin sivilce ve akne oluşumunun önüne geçerek, yüzdeki kapanan gözenekleri açıcı özelliği vardır. Pudra ile birlikte yoğurt maskenizi hazırlayabilirsiniz.

Yoğurt maskesi tarifi

Bir tatlı kaşığı talk pudrayı bir yemek kaşığı yoğurt ile iyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Yağlı ciltlerdeki sivilce ve akneleri yok edecektir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanızı öneriyoruz. Eğer sivilce ve akne oluşumunuz çok ise, haftada 2 sefere çıkarabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Terleyen Ciltler için Maske Tarifi başlıklı makalemizde Terleyen Ciltler için Maske ve Terleyen Ciltler için Maske Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla