Yogi çayı ile birlikte daha, sağlıklı ve zihinde olabilir. Ruhunuzun okşandığını hissedebilirsiniz. Ayyu.net ekibi olarak tarifte verdiğimiz bir kaç katını hazırladıktan sonra her seferinde ikişer kaşık kullanarak yapabilir, içebilirsiniz.

Yogi Çayı

Yogi çayı için gerekli olan malzeme listemiz; Dokuz tane tarçın çubuğu, bir çorba kaşığı kakule, yarım çorba kaşığı dört renk biber, bir çorba kaşığı karanfil, yogi çayını yaparken bunları karıştırıp 2 çay kaşığı ekleyerek bir fincan suyun içerisine, bunu kaynatıp içebilirsiniz. Ne kadar uzun kaynatırsanız tatlar o kadar çok suyun içerisinde çözülüyor.

10 dakika kaynatıp içmek en uygunu olarak tavsiye ediliyor. Kaynama bittikten sonra bir tatlı kaşığı kara çay ekleyebilirsiniz. Zencefili dâhil edebilirsiniz. Böylece en az 20 dakika kaynatmanız gerekiyor.

Çok lezzetli bir çay olan yogi çayı ile psikolojik olarak kendinizi daha rahat hissedeceksiniz, bu çaya terapi çayı da adını verebiliriz. Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği ile ruhsal sağlığa en iyi gelen bitki çaylardan bir tanesi. Yogi çayının yapılışını ve tarifini anlattığımız yazımız, ayyu.net ekibi için yazılmış bir sağlık makalesi olmakla birlikte, yazıların kaynak gösterilerek yayınlaması söz konusudur, Kaynak verilmeyen siteler hakkında gerekli adli işlemler başlatılacaktır. Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Yabancı Pirincin Faydaları başlıklı makalemizde Yabancı Pirinç ve Yabancı Pirincin Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla