Yeşil kahve ile zayıflama formüllerine bir yenisini daha ekleyebilirsiniz. Coffea cinsinden olan yeşil kahve ağacının boyu yaklaşık olarak 500 cm boyutlarına kadar ulaşabiliyor. Diğer siyah kahve gibi, kavrulma işlemine maruz kalmadığı için, yeşil kahve faydaları daha çok ve yararlı olarak bir besin kaynağı oluyor.

Yeşil Kahve ile Zayıflama

Yeşil kahve içerisinde bulundurduğu klorojenik asitler ile birlikte, kişilerdeki yağ miktarlarının hızlı yakılmasına olanak sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırıcı klorojenik asit sayesinde, kilolarınızdan daha hızlı kurtulmanıza olanak sağlıyor.

Yeşil kahvenin ne gibi faydaları vardır?

İçerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde, kişinin metabolizmasını daha hızlı çalıştırarak, yağ yakım sürecini hızlandırıyor. Bununla birlikte, şeker hastalığı gibi hastalıkların tedavisinde bitkisel bir kahve olarak kullanılabilir. Enerji verici özelliği bulunmaktadır. Hipertansiyon, yüksek tansiyon gibi hastalıkların da önüne geçen yeşil kahvenin faydaları çoktur.

Yeşil kahveyi günümüzde birçok sağlık deposundan kapsül olarak temin edebileceğiniz gibi, bu kapsülleri zayıflamak içinde kullanabilirsiniz. Yeşil kahvenin içerisine ekstra olarak zayıflamanız için çeşitli başka bitkilerin özlerinden yararlanarak, değişik bir formül ortaya çıkarılmıştır.

Tarçın, L-carnite, funda yaprağı, biberiye, kiraz sapı, damla sakızı gibi zayıflatıcı etkileri olan besinlerden, bitkilerden yararlanılarak yeşil kahve kapsülü adı altında zayıflatıcı etkisi bulunan bu haplardan deneyebilirsiniz. Sağlık bakanlığı onaylı olan bu zayıflama ürünlerini, mutlaka güvenilir yerlerden almanızı öneriyoruz.

Yeşil kahve nasıl yapılır? Yeşil kahvenin kullanımı nasıl olmalıdır?

Eğer gerçekten bu bitkinin özlerini yani doğal olanını bulabilirsiniz, normal kahve yapar gibi yeşil kahveyi de yaparak, içebilirsiniz. Ancak, ülkemizde şuan itibariyle gerçekten çok sayılı ve nadir yerlerde bulabileceğiniz yeşil kahveyi diyet programlarına dâhil etmenizi kesinlikle öneriyoruz.

Yeşil kahvenin yararları

Hazmı kolaylaştırarak, iştahın önüne geçiyor. Göğüs rahatsızlıkları, böbrek iltihapları, idrar yolları enfeksiyonları, karaciğer problemleri, cinsellik güçlendirici gibi birçok yararı bulunan “yeşil kahve” ile zayıflamak artık daha kolay, bu diyet bilgisi, yeşil kahve kürü, yeşil kahve nasıl yapılır, yeşil kahve kullanımı, yeşil kahve diyet,  yeşil kahve zayıflama, yeşil kahve faydaları gibi sorularınıza cevap olabilecek, bir zayıflama kürü bilgisidir.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çay ile Zayıflama başlıklı makalemizde limonlu yeşil çay ile zayıflama, yeşil çay ile zayıflama ve yeşil çay ile zayıflama diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla