Yeni Doğan Bebeklerde Uyku Alışkanlığı, Bebeğim uyumuyor bu sorunu nasıl aşabileceğimi bilmiyorum diyorsanız şimdi okuyacaklarınızı dikkatle takip edin. Yeni doğan bir bebek dünyaya gözlerini açtığı ilk günlerde uykuları dengesizdir ve gece gündüz ayrımını yapamaz.

Yeni Doğan Bebeklerde Uyku Alışkanlığı

Ama ilerleyen günlerde artık evrene uyum sağlamaya başlar ve ona uyku alışkanlığı kazandırmanız gerekir. Ona uyku alışkanlığını büyük anne metotlarıyla ( ayakta sallamak, battaniyede sallamak gibi ) kazandırmaya çalışmak bebeğinizin gelişimi için hatalı bir davranış olacaktır. Bebeğinizi gece lambasıyla aydınlatılmış odada, sessiz bir ortamda yatağına yatırıp ona kendi kendine uyuması için fırsat tanımalısınız. İşte hepsi bu!

Böylece ona hem gece gündüzü tanıma fırsatı vermiş olacaksınız hem de kendi başına uykuya dalabilme zevkini tattıracaksınız. Bekli ilk günlerde bu durumu kabullenmeyecek ama zamanla ( ki bu çokta uzun bir süre olmayacak ) aynı saatte ve kendi yatağında uyumaya alışacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebekler için Sakıncalı Gıdalar başlıklı makalemizde bebeğe yasak gıdalar, bebek yasak gıdalar ve bebekler için sakıncalı gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla