Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri, Moda her alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da bir geri dönüşe başladı. Bun nedenledir ki bir dönem büyük bir furya haline gelip daha sonra demode olan duvar kâğıtları modernleştirilip yenilenerek yeniden hayatımızda ki yerini aldı. Özellikle yatak odalarında kullanılan duvar kâğıtları evlerimizi adeta kendi Cennetimiz haline getirirken, herkese her zevke uyacak modellerle bizlere sunuluyor.

Birbirinden farklı desen ve renklere sahip olan bu duvar kâğıtlarını yatak odanıza ne şekilde uygulayacağınız tamamen size kalmış bir şey. İsterseniz odanızın tamamını bu duvar kâğıtları ile kaplaya bileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı duvarları kaplayıp diğer boşta kalan duvarları ise duvar kağıdınıza uyacak bir renkle yada tamamen zıt bir renkle boyayarak kombine edebilir duvarlarınıza canlılık getirebilirsiniz. Bu arada illaki kalkıp da duvarı tamamen kaplamak zorunda da değilsiniz mesela bir duvarınızın sadece bir kısmını kaplayarak farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Deseni ve rengi seçmek ne şekilde kullanacağınıza karar vermek tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Tabi herkes bir iç mimar olamaz, yada herkes dekorasyonla ilgili çok yaratıcı fikirler üretemeye bilir. Sırf bu yüzden basmakalıp yöntemlere takılıp kalmak istemiyorsanız internet üzerinden de modellere bakabilir ve istediğiniz şeyi kafanızda şekillendirebilirsiniz.

Tabi yatak odası duvar kâğıtlarında seçeceğiniz renk ve desen gerek mobilyalarınızla gerekse ruh halinizle uyumlu olmalı. Ne çok iç karartıcı ne fazla janjanlı. Eğer daha rahat sportif desenli bir dekorasyon anlayışınız varsa seçeceğiniz modeller buna uygun hareketli modeller olmalı, ama benim yatak odam şık olduğu kadar klasik ve ağır olacak diyorsanız da kullanacağınız tonlara çok dikkat etmelisiniz. Ve birde komple kaplama değilde belirli bölgelerde kullanacaksanız eğer duvar kâğıdını gerek duvarlarınızın açıkta kalan kısımlarının badanasını gerekse duvar kâğıdı seçimini çok dikkatli yapmalısınız ki yama gibi durmasın.

Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri
Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Bir önceki yazımız olan Siyah Beyaz Yatak Odası Modelleri başlıklı makalemizde bellona siyah beyaz yatak odası takımları, istikbal siyah beyaz yatak odası takımları ve siyah beyaz yatak odası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla