Fazla kilolarımızdan kurtulmak için, genel olarak en büyük sorun önümüzde, dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu aldığımız yağlar çıkar. Bu yağların eritimi diyet boyunca bir hayli zor olabilmektedir. Çünkü geniş bir zamana ihtiyaç vardır. Yağlar vücutta en zor eriyen lipitlerdir.

Yağ Yakan Bitkiler ve Meyveler

Ancak, yağ yakan bitki çayları sayesinde diyet programına dâhil edeceğiniz, yağ yakan meyveler, besinler ve bitkiler ile birlikte yağlarınızı kolayca eritebilirsiniz. Uygulayacağınız, beslenme programına ek olarak seçilmiş yağ yakan meyveler ve bitkiler ile birlikte metabolizmanızı hızlandırarak, yağlarınızdan kurtulma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Birçok zayıflamak isteyen ve diyet yapacak kişilerin, diyet menülerine ekleyeceği bitkisel çaylardan ve meyvelerden kısaca ayyu.net ekibi, olarak bahsedelim.

Yağlarımızı yakmak için, izlememiz gereken bitkisel yöntemler nelerdir? Yaklaşık olarak bir bardak suya 2 adet limonun suyunu sıkarak, bunu günde sabahları aç karına, kahvaltıdan önce her gün yapınız, diyet boyunca bu formülü her gün uygulayarak, yağlarınızın erimesini hızlandırabilirsiniz. Yine aynı gün içerisinde kabuk tarçın çayı içerek, yağ hızlandırmasını arttırabilir, maximum düzeye çekebilirsiniz. Bununla birlikte yağ yakan egzersizleri yaparsanız, kısa zamanda forma girmeniz, imkânsız değil.

Beyaz lahana kürü

 Birçok uzman doktorun zayıflamada, tercih ettiği ve tavsiye ettiği bu kür sayesinde zayıflamanızı hızlandırarak, vücudunuzdaki toksinleri atabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 litre suyun içerisinde 7-8 adet beyaz lahana yaprağını kaynatarak, süzünüz. Süzme işleminin ardından 7-8 dakika kaynatarak günün belirli saatlerinde bu 1 litre lahana kürümüzü, tüketebilirsiniz. Örneğin; sabah bir bardak, öğlen bir bardak ve akşam bir bardak olmak üzere gün içerisine yayarak, vücudunuzda dolaşmasını sağlayabilirsiniz.

Diyet programlarında bol miktarda meyve yenmeniz söylenir. Bunun nedenini merak ettiniz mi? Meyveler yüksek lif oranlarına sahip yiyeceklerdir. Yani, metabolizmanızı hızlandıran en güzel besinlerdir. Kilo verme hızınızı arttırır, lif oranları yüksek olduğu için, zayıflamada en çok tercih edilen ve diyet menülerinin ayrılmaz parçasıdır.

Lif oranı en yüksek meyveler, zayıflamanızı daha çok hızlandırıyor. Diyet yaparken sizin için araştırdığımız bu yüksek lifli meyveleri şu şekilde sıralayabiliriz. Listemizin başında limon, portakal, mandalina, greyfurt, muz ve son olarak kivi geliyor. Bu meyveler yüksek lif oranlarına sahip olduğu için kilo verme hızını metabolizmayı arttırarak başarıyor.

Kuru üzüm, incir gibi kuru besin kaynakları bağırsaklarda daha çok enzim sağladığı için, metabolizmanızı hızlandıran besin maddeleri arasında, yağ yakmanıza yardımcı olacak bitkiler ve meyveler sayesinde, hızlı bir şekilde kilo verebilir, sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Diyet Programı başlıklı makalemizde sağlıklı diyet listesi nasıl hazırlanır, sağlıklı diyet listesi nasıl olmalı ve sağlıklı diyet programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla