Yabancı pirinç sağlığa iyi geliyor. Yabancı pirincin içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde ve bitkisel gıdalar ile tüm hastalıklarla baş edebilme yeteneği bulunuyor. Bundan 10 bin yıl önce Kuzey Amerika da yerlilerin ana temel besin maddesi olan yabancı pirinç hem lezzeti hem faydaları bakımından dünya mutfaklarının en gözde ve seçkin beslenme listelerinde yer alıyor.

Yabancı Pirincin Faydaları

Buğday ve çavdar gibi kahverengimsi rengi olan yabancı pirinç tahıllar grubuna giriyor. Ayrıca obezite belirtileri olan kişilere yabancı pirinç tavsiye ediliyor. İçerisinde karbonhidrat oranı az ve yüksek protein içeren yabancı pirinç obezite riskini azaltıyor.

Kalp ve damar rahatsızlıkları
 gibi birçok hastalıkla mücadele en faydalı besin kaynakları arasında yer alıyor. Kaliforniya’da yetiştirilen yabancı pirinç çok az miktarda yağ oranı içeriyor.

Yabancı pirinci yaklaşık olarak 12 saat önce suya bırakarak, daha sonra suyunu süzüp hafif tuzlu suda yarım saat pişirmesin yeterlidir. Rengi krem rengine dönüşünceye kadar kaynama işlemine devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üzümün Faydaları başlıklı makalemizde kuru üzümün faydaları, siyah üzümün faydaları ve üzüm faydaları kısaca hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla