Varis Hastalığı ve Varis Çorabı, Varis hastalığı günümüzde birçok kişide görülebilen bir toplardamar hastalığıdır. Damar tıkanıkları nedeniyle bacaklarımız da yüzeysel olarak damarlarımız genişleme yapar ve çeşitli yuvarlak, şekillerde deri dışına yansımaya başlar. Kişiyi psikolojik olarak da etkileyen bu varis hastalığının tedavisini bitkisel formüller ve çözümlerle yapabileceğiniz gibi, “varis çorapları” ile de geçici çözüm üretebilirsiniz.

Varis Hastalığı ve Varis Çorabı

Varis çorabı kullananlar genel olarak çoraplarını giyip çıkarırken, çok fazla kırışmamasını özen göstermenizi söylüyorlar. Ayrıca kan dolaşımınızı engelleyebilir. Bacağınızın kırışık olan bölgelerini sıkacaktır. Çoraplarınızı mümkün olduğu kadar tüm kimyasal içeren maddelerden korumalısınız.

Hamilelikte varis çorabı olarak, varis çorabı çeşitleri mevcuttur. Hamile ve gebe olanlar mümkünse hamile varis çorabını tercih etsinler. Çorapların fiyatları yaklaşık olarak 30 TL den başlayıp 100 e kadar gidebiliyor. Sonuç olarak para verdiğiniz bu ürünleri daha uzun kullanabilmek adına, kullanırken çok dikkatli olunuz. Tırnaklarınızı uzun tutmayınız, el ve ayak tırnaklarınızın çorabınızı yırtabilir. Varis çorabı kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlar bu yöndedir.

Varis çorabınızı kullanma şekli;

Ilık su ile ya da sabunlu su ile yıkayabilirsiniz. Mümkünse havlu ile kurutunuz. Yıkanma esnasında çoraplarınızı, çamaşır gibi sıkmayınız. Çünkü özelliğini yitirmesine neden olur.

Varis çorabım var, fakat giymesini bilmiyorum?

Elinizi çorabın içine soktuktan sonra topuğundan tutarak çorabı ters çevirin, hafifçe topuğunuzun üstünde kaydırarak bileğinize kadar getirmeye çalışınız. Tam olarak ayak topuğunuza oturduğunda yukarı doğru çekebilirsiniz.

Varis çorabını çıkarırken ise, hafifçe çekip kıvırarak, aşağı doğru indirin. Böylece çorabınıza yeteri kadar özeni göstermiş olup, uzun günler de kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Bu sağlık bilgisi ayyu.net, editörleri tarafından hazırlanmış olup, “varis çorabı nasıl kullanılır” gibi sorularınıza yanıt vermek amacıyla, varis çorabı, varis çorabı nasıl kullanılır, varis çorabı çeşitleri, varis çorabı kullananlar, varis çorabı ne işe yarar, hamile varis çorabı kelimeleri için hazırlanmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkiler Hakkında başlıklı makalemizde Şifalı Bitkiler Hakkında, şifalı bitkiler hakkında bilgi ve şifalı bitkiler hakkında genel bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla