Üzümün faydaları, üzümün insan sağlığına olan yararını araştıran uzman doktorlar, her sofrada meyve olarak her akşam tüketilmeyi hak eden bir besin olduğunu dile getirdiler. Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu üzümün stres, sıkıntı ve yorgunluk birçok ruhsal sağlık problemlerinde en etkili meyve olduğunu söylüyor. Üzümün yararlarını ayyu.net ekibi olarak paylaşıyoruz.

Üzümün Faydaları

Uzmanlar üzümü yerken, sadece üzümü yememelerini aralarda çekirdeklerini çiğneyerek yutmalarını söylüyor. İçerisinde bulunan Opc denilen maddesinin çıkarılmasını sağlayarak güçlü bir antioksidanı yiyerek birçok hastalığınızla savaş edecek güçlü antioksidanlar yaratabilirsiniz.

Üzümde bulunan antioksidanlar ile çok sağlıklı ve neşeli olabilirsiniz. İçerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde vücudunuzu temizlemede etkin rol oynar. Yoğun günün ardından evde eşinize vakit ayırmak istemeyebilirsiniz, ya da farklı olaylar neticesinde enerjisiz stresli durabilirsiniz. Üzüm yiyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Stresi önleyici özelliği bulunmaktadır. Vücudunuzu çok halsiz ve yorgun, bitkin hissediyorsanız, üzüm yiyebilirsiniz. Kalp rahatsızlığı problemi olanlar çeşitli haplarla günlük kalp ritimlerini düzenli hale sokmaya çalışmaktadırlar.

Bitkisel tedavi olarak bol, bol üzüm yiyerek kalp ritminizi düzene sokabilirsiniz. Reservatrol denilen antioksidanlar beyaz üzümün kabuklarında bol miktarda bulunmaktadır. Kabuklarında bulunan bu antioksidan sayesinde yüksel kolesterol şikâyetçileri ve kötü kolesterole sahip kişiler, bu durumu beyaz üzüm yiyerek engelleyebilirler.

Sindirim problemlerini gidermek için üzüm tüketebilirsiniz. Sindiriminizi kolaylaştırır. Hazımsızlığı giderir. Bunun yanı sıra cinsel problemler yaşayanlar, cinsel isteksizlik yaşayanlar, tatlı üzüm tüketerek cinsel güçlerine güç katabilirler. Cinsel isteksizliği üzüm ile engelleyebilirsiniz.

Not: Üzümün yaraların tedavisinde kullanmamanızı öneririz. Üzümün faydaları geciktirdiği uzman doktorlar tarafından gözlemlenmiştir. Yaranız iyileşinceye kadar üzüm tüketmeyin, tatlı besinler yiyecekler almayın. Sağlıklı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Tarçın Yağının Faydaları başlıklı makalemizde tarçın yağı, tarçın yağı dudak ve tarçın yağı dudak olgunlaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla