Uyku apnesi için bitkisel tedavi olarak, tedavi edilebilen ve günümüzde birçok kişide olabilecek hastalıklardan bir tanesidir. Uyku apnesi nedir? Gün içerisinde birçok nedene bağlı olarak yorgun ve halsiz düşebilirsiniz. Bu durum bazen kimilerine göre doktora gitme nedeni bile olabilmektedir. Eğer her gece düzenli bir şekilde horluyorsanız ve gün içerisinde kendinizi yorgun hissediyorsanız, “uyku apnesi” sizde de olabilir.

Uyku apnesi olup, olmadığımızı nasıl anlarız?

Evet, birçok kişinin aklında bu soru yer alıyor. Sizde uyku apnesi olup olmadığınızı anlamamız için bazı doktorlardan çeşitli bilgiler alarak bir soru bölümü oluşturduk, bu soruları dikkatlice okuyarak cevaplayınız. Uyku apnesi testine hazır mısınız?

Uyku Apnesi Testi

Sabahları yataktan kalktığınızda kendinizi yorgun hissediyor musunuz?

Nefesinizin durduğu ya da iç çekme şeklinde düzensiz soluma işlemi gerçekleşiyor mu?

Gün içerisinde çok yorgun, halsiz ve bitkin oluyor musunuz?

Enerjiniz, her geçen gün daha az mı?

Cinsel arzularda ve eşinizle, partnerinizle cinsel ilişki sorunları yaşıyor musunuz?

Konsantrasyonunuzu veremiyor musunuz?

Kilolu ve zayıflayamıyor musunuz?

Her gece horluyor musunuz?

Yukarıdaki saydığımız, soruların birine evet diyebiliyorsanız, gerçekten uyku apnesi sorununuz var demektir. Bu sorunu kaldırmak için ayyu.net ekibi, olarak biraz araştırma yaptık ve bitkisel formüller elde ettik. Bu bitkisel formüllere değinmeden önce, uyku apnesinin getirdiği bazı hastalıklara bakalım. Uyku apnesi ilerleyen zamanlarda kendisini, yüksek tansiyon, inme, kalp krizleri, düzensiz kalp ritimleri olarak belli edebiliyor. Buda ciddi bir sağlık sorunudur. Bunları önlemek için uzman doktorlara başvurarak gerekli tedavileri olmanız gerekiyor. Aynı zamanda, şifalı bitkiler ile tedavide günümüzde, Profesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü isimlerin uyku apnesinde tedavi olarak önerdiği bitkisel kürler yer almaktadır.

Uyku apnesi bitkisel tedavi yöntemleri

Yaklaşık olarak 4-5 adet beyaz lahananın yapraklarını yarım litre klorsuz suyun içerisine atarak, kısık ateşte ağzını kapatıp haşlamaya ve kaynatmaya başlayınız. 10 dakika kaynama işleminin ardından bu sudan günde aç karına sabah ve akşam olmak üzere 1’er su bardağı içiniz. Bitkisel formülümüzün, içerisine şeker gibi çeşitli tatlandırıcılar atmayınız.

Uyku apnesi bitkisel formülü

Beyaz lahana kürü yukarıdaki verdiğiniz, bitkisel formül ile tedavi edebilirsiniz. Bu küre 1 hafta devam ediniz, 1 hafta sonunda 1 hafta ara vererek, diğer hafta tekrar başlayabilirsiniz. Bu sağlık makalesi, Mehmet Öz uyku apnesi, Osman Müftüoğlu uyku apnesi, Bingür Sönmez uyku apnesi, Erkan topuz uyku apnesi, Erdem yeşilada uyku apnesi, Cihan aksoy uyku apnesi, ibrahim saraçoğlu uyku apnesi, ahmet maranki uyku apnesi, suna dumankaya uyku apnesi, uyku apnesi bitkisel tedavi, uyku apnesi bitkisel formülü gibi kelimelerine yanıt olabilecek, bir sağlık makalesidir.

 

Bir önceki yazımız olan Unutkanlık için bitkisel kür nasıl yapılır, tarifi nedir? başlıklı makalemizde havuç kürü, havuç kürü faydaları ve havuç kürü nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla