Ton balıklı diyet listesi sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilir, arzu ettiğiniz ince bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ton balıklı diyet listesinin dışına çıkmadan uyguladığınız takdirde program sonunda 3 kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda diyetinizi uygularken bol miktarda omega 3 alarak da daha sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz. Diyetimiz süresince tüketilmesine sakınca görülen bazı besinleri ayyu.net olarak sizlerle paylaşalım. Karabiber haricindeki tüm baharatlardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Ton Balıklı Diyet Listesi

Sebzelerimiz çiğ, haşlanmış ya da kızarmış olarak tüketmeye özen gösterelim. Diyet programımız süresince istenildiği kadar öğünlerde ton balıklı salata tüketilmesine ayrıca özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Ton balıklı diyet programınız 3 günlüktür.

  1. gün sabah kahvaltıda 1 bardak yeşil çay, yarım greyfurt ya da taze sıkılmış greyfurt suyu 1 bardak, 1 dilim kepek ekmeği, 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi, öğlen yarım porsiyon ton balığı, 1 dilim kepek ekmeği, 1 bardak yeşil çay, akşam 84 gram tercihe göre bir çeşit et, 1 porsiyon bezelye, 1 adet yeşil elma, yarım porsiyon dondurma,
  2. gün sabah kahvaltı 1 bardak yeşil çay, 1 adet yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, öğlen 1 porsiyon köy peyniri, yarım porsiyon tuna balığı, 5 adet tuzlu kraker, akşam yarım porsiyon ton balığı, 1 porsiyon brokoli, 1 bardak şalgam, 1 adet muz, 2 yemek kaşığı dondurma,
  3. gün sabah kahvaltı 1 bardak yeşil çay, 5 adet tuzsuz kraker, 30 gram beyaz peynir, 1 adet yeşil elma, öğlen 1 yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, 1 fincan kahve (şekersiz), akşam 1 porsiyon ton balığı, 1 porsiyon havuç, 1 porsiyon yeşil lif içeren sebze ve yarım porsiyon dondurma ile diyetimizi uygulamış olacaksınız.

Ton balıklı diyetin 3 günden fazla yapılması uzmanlar tarafından sakıncalı bulunmuştur. Yapılmak istenmesi durumunda 1 ay ara verildikten sonra tekrardan yapılabileceğini belirtmişlerdir.

Bir önceki yazımız olan Muzaffer Kuşhan’ın Diyet Listesi başlıklı makalemizde ayırma diyeti diyet, ayırma diyeti listesi ve ayırma diyeti muzaffer kuşhan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla