Tırnak güçlendirici kür ile birlikte, tırnaklarınızı daha güçlü bir hale getirebilir, kırılmalarını önleyebilirsiniz. Tırnak güçlendirici formül olarak bugün sizlere iki tarif vereceğiz. Birisi, Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın bitkisel tırnak güçlendirici formülü, diğeri ünlü manken, Ebru Şallının doğal tırnak güçlendirici kürü, bu bitkisel formüllerle tırnak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Suna Dumankaya tırnak güçlendirmek için ne öneriyor? Bir su bardağı sıcak su, bir yemek kaşığı zeytinyağı, yarım adet limonun suyu ile birlikte yapacağınız bitkisel formül sayesinde, tırnaklarınız eskisinden daha güçlü olabilir. Sıcak suyun içerisine limon suyumuzu ilave ederek onun üzerine zeytinyağı karıştırınız. Daha sonra krem halini alacaktır. Tırnaklarınızın etrafına ve deri ile biten kısmına iyice yediriniz. Yaklaşık olarak elinizde 60 dakika gibi bir süre kaldıktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Tırnak kürlerinden, Ebru Şallının tırnak kürünü paylaşalım; Tırnak güçlendirici maske için zeytinyağı kullanacağız.

Tırnak Güçlendirici Bitkisel Kür

Tırnak güçlendirici maskemiz için gerekli olan maskemiz; 1 çay kaşığı jajoba yağı, 3 damla limon yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Jajoba yağımız ve limon yağımızı bir kâsede karıştıralım, ardından zeytinyağını ilave ederek iyice karıştıralım. Güzellik olarak, oje, manikür gibi bakımlar yaparken, tırnaklarınızı bir günde olsa haftada dinlenmek için ayırmalısınız. Ojesiz olan tırnaklarınıza bu bitkisel kürden uygulayarak, tırnaklarınızı daha güçlü hale getirebileceğinizi, söyleyen Ebru Şallının tırnak kürü videosunu izleyerek, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ayak Bakımı için Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ayak bakımı, ayak bakımı bitkisel ve ayak bakımı için bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla