Tarçın yağının faydalarını ve yararlarını açıklıyoruz. Tarçın yağından bayanların faydalanabileceği bir özellik yer alıyor. Birçok bayan, dudaklarının daha güzel görünmesini ve çekici olmasını isterler. Bunun için çeşitli operasyonlar ve ameliyatlar ile dudaklarını daha dolgun ve olgun göstermek için, çeşitli tedavi yöntemlerini izlemektedirler. Bitkisel olarak tarçın yağı ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. “Tarçın yağı dudak olgunlaştırma” yönünden çok etkili bir, bitkisel yağdır.

Tarçın yağını dudaklarımda nasıl kullanmalıyım?

Akşamları yatağınıza girmeden önce, dudaklarınıza tarçın yağını ruj sürer gibi sürmeniz yeterli olacaktır. Biraz yanma ve uyuşma hissi oluşabilir, yan etkisi yoktur. Ancak, ilk kullanımdan itibaren dudaklarınızdaki dolgunlaşmayı gözlerinizle görebilirsiniz.

Tarçın Yağının Cilde Olan Faydaları

Tarçın yağının cilde olan faydaları ve yararları çoktur. Birçok bitkisel maskenin hazırlanmasında malzeme listelerinde, mutlaka gözlerinize çarpmıştır. Tarçın yağı ne işe yarar? Defnegiller familyasından olan bu yağın ana vatanı Güney ve Güneydoğu Asya kıtalarıdır. Türkiye’de ne yazık ki tarçın yetiştirilmiyor. Tropikal bölgelerin bitkisi olduğu için, bizim topraklarımızda uyum sağlamıyor.

Tarçın yağının içerisinde yüksek miktarda sinnamik, aldehit, ogenel gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler düzgün kullanıldığında birçok hastalığın tedavisinde ve cilt bakımında önemli değerler elde etmemizi sağlar.

Tarçın Yağının Faydaları

Tarçın yağının kısaca faydalarından bahsedecek olursak; Ruh hastalıklarında, kalp rahatsızlıklarında, öksürük, soğuk algınlığı hazımsızlık, nezle, iştahsızlık gibi problemlerinizde kullanabileceğiniz ve son olarak damar hastalıklarında önemli bir yağ olduğunu unutmayınız. Tarçın yağından burnunuza günde 1-2 damla, damlatmanız beyin damarlarınızı açabilmemizi sağlar. Cinsel gücü arttırıcı etkisi olduğu gibi, cinsellikte kullanılan en önemli bitkisel yağlardan bir tanesidir. Kullanım şeklini biz, ayyu.net ekibi olarak sizlere şu şekilde öneriyoruz. Yaklaşık olarak bir Türk kahvesi fincanı, suyunun içerisine 3-4 damla damlattıktan sonra karıştırıp içebilirsiniz. Bu sağlık bilgisi, tarçın yağının faydaları, tarçın yağı, tarçın yağının yararları, tarçın yağı dudak, tarçın yağının zararları, tarçın yağı ne işe yarar, tarçın yağının cilde faydaları, tarçın yağı kullananlar, tarçın yağı dudak olgunlaştırma gibi kelimelerdeki aramalarınıza, yanıt olabilecek, önemli bir sağlık kaynağıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Su Teresinin Faydaları başlıklı makalemizde su teresi bitkisi faydaları, su teresi otu faydaları ve su teresi otunun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla