Sütlü diyet brokoli çorbası tarifimizi, ayyu.net ekibi olarak açıklıyoruz. Bu çorbanın özelliğine gelirsek, brokolinin zayıflatıcı etkisinden yararlanarak, süt ile birlikte daha sağlıklı bir diyet çorbası uygulamış oluyoruz. Kremalı yapıp, ya da yapmamak sizin ağız tadınıza kalmış bir mesele olmakla beraber, diyet çorbasını mutlaka diyet programlarınızın en az 2 öğününe koymalısınız. Sabah, akşam, öğlen sabah şeklinde haftalık olarak da değiştirebilirsiniz.

Sütlü diyet brokoli çorbasını Sahrap Sosyal kamuoyuna çeşitli medya araçlarıyla duyurmuştur. Gelelim sütlü diyet brokoli çorbamız için, kullanacağımız malzeme listemize;

Yarım kilo brokoli, 1 tatlı kaşığı un, 4 su bardağı sıcak su, 2 su bardağı diyet süt, 2 yemek kaşığı lor peyniri, bir küçük soğan, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Metabolizmanızı hızlandırmak için çorbanın içerisine çeşitli baharatlar ilave edebilirsiniz.

Öncelikle brokolilerimizi, ufak ufak keserek, ince ince doğrama işlemine başlıyoruz. Ardından soğanlar, sonra zeytinyağımız ile birlikte tenceremize koyuyoruz. Kavurma işlemi 2-3 dakika sürmelidir. Daha sonra üzerine, atmak istediğiniz baharatları ilave ediniz. Biraz daha kavurunuz. Daha sonra sıcak suyumuz ve sütü de çorba tenceremize koyarak, kaynayıncaya kadar karıştıralım. Çorbamız kaynamaya başladıktan 3-4 dakika söndürülmelidir. Çorba sıcakken robottan geçirerek, püre haline getirebilirsiniz. Yukarıdaki verdiğimiz malzemeler ile birlikte bir tencere sütlü diye brokoli çorbamızda yaklaşık olarak 720 kalori yer almaktadır. Bunu tabaklara bölerek, kalorinize göre bir diyet çorbası da oluşturabilirsiniz. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Sağlık Küpü Tarifi başlıklı makalemizde Sağlık küpü, sağlık küpü tarifi ile sağlıklı bir kek ve sağlık küpünün hazırlanışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla