Strese iyi Gelen Bitkiler ve Yiyecekler, şeker strese iyi geliyor. Yapılan araştırmalara göre stresten kurtulmanın yollarını arayan uzman doktorlar şekerli içeceklerin ve yiyeceklerin stresi en eza indirdiğini açıkladılar. İngiltere’de New South Wales ve Queensland üniversitelerinde yürütülen çalışmalarda şekerli yiyecekler ve içeceklerin stresi azalttığını tespit ettiler. Psikologlar ise şekerli içeceklerin beyin enerji sağlayarak stres altındayken sinirli olan insanların agresifsel davranışlarından kurtulduğunu açıkladılar.

Uzmanlar bir iş görüşmesine giderken ya da bir toplantıya girmeden önce ve ya önemli işlerinizle stres ve heyecanla birlikte karışan duygusal olaylarınız için şekerli içecekler yemenizi ve içmenizi tavsiye ediyorlar. Psikologlar yaptığı testlerde şekerli içeceklerin kişileri sakinleştirdiğini ruhsal olarak daha sağlıklı hissettiklerini gözlemlediler.

Şeker üç beyazın arasına girmiş olsa da tadında oranında alınarak beslenmeye katılmalı. Şeker hastalarının bu yöntemden yararlanamamağı çok kesin, bunun için strese ve sıkıntıya iyi gelen bitkiler kullanabilirler.

Strese iyi gelen Bitkiler

Bu bitkileri ayyu.net olarak şu şekilde sıralayabiliriz. Adaçayı ve ıhlamur, hindiba, karabaş otu bu bitkileri bitkisel çay olarak tüketerek stres ve sıkıntıdan uzaklaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sandaloz Sakızı Nedir, Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde sandaloz sakızı, sandaloz sakızı ahmet maranki ve sandaloz sakızı kullananlar yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla