Solaryum kanser yapar mı sorusuna net cevap! Solaryum kanser riskini arttırıyor. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmada solaryumun kansere yol açtığı belirlendi. Bronz bir tene sahip olmak bütün bayanların isteği. Ancak ABD de yapılan araştırmada solaryumun, kanserin öldürücü bir türü olan melanoma riskini arttırdığı belirlendi. Minnesota Üniversitesinde ki araştırmacılar solaryuma girenlerin, solaryum kullanmayanlara göre yüzde 74 daha fazla kansere yakalanma riskinin olduğunu tespit etti.

Solaryumla bronzluk sağlayanların, doğal yöntemleri kullananlara göre melanomaya yakalanma oranının 3 kat fazla olduğunun altını çizen uzmanlar, Minnesota’daki 2004- 2007 yılları arasındaki melanoma vakalarını inceledi. 1167 kanser hastasının yüzde 63 kadar büyük bir oranının solaryum kullandığını belirleyen cilt uzmanları, solaryumun zararlı ışınlarından kaynaklanarak kansere yol açtığının belirlediler.

 

Bir önceki yazımız olan Sıcaklarda Uyumak için Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde Sıcak havada uyumak için yapılması gereken, Sıcaklarda uyumak ve sıcaklarda uyumak için hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla