Soğanın insan sağlığı için faydaları ve yararları çoktur. Sağlık açısından en verimli ve iyileştirici antibiyotik niteliğini taşıyan soğan, ile birçok sağlık konusunda yardım alabiliriz. Örneğin; Soğan suyu ile gebe ve hamile kalmanızı sağlayabilirsiniz. Zayıflayama yollarını yapabilirsiniz. Bunun gibi birçok faydası ve yararı vardır. Ayyu.net ekibi olarak soğana gerçek bir hikâye ile örnek vererek faydalarını iyi anlamanız açısından, yaşanmış bir örneği paylaşıyoruz.

Dağda yaşayan bir çoban amansız bir hastalığa tutulur. Akciğerleri iflas etme derecesine gelmiş, verem teşhisi konmuştur. Doktorlar iyileşeceğinden hiç ümit vermezler. Ancak, kişi dağ başında doğanın temiz havasıyla birlikte, her gün, soğan, sarımsak ve yoğurt bu üçlüsünü hiç ayırmadan beslenme programına dâhil ederek, doktorları bile şaşırtır. Diyeceğimiz şudur ki mutlaka günlük beslenme programlarınıza, soğan, sarımsak ve yoğurt üçlüsünü katınız. Ağız kokusu yapabilir, evet. Ama sağlığımızdan önemli mi? Hayır, bizce değil, sizce de öyle olmamalıdır.

Soğanın Faydaları

Soğanın faydalarından ve yararlarından yukarıdaki örnekte kısa bir girişim yapmış olduk, şimdi soğan ile zayıflamak isteyen kişilere detaylı bilgiler vererek, yardımcı olalım. Öncelikle soğan suyu metabolizmanızı hızlandırarak, yağ yakım sürecini hızlandıracaktır. Bunun için yapmanız gereken çeşitli tüyolar vereceğiz. Spor yapın, egzersizler yapın, yürüyüşler yapın, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden özellikle şekerden uzak durun. Ve soğanı salatanıza da dâhil ediniz.

Soğan suyu kürü nasıl hazırlanır?

Yaklaşık olarak 5 adet soğan, 2 adet limon ile yapacağımız bu bitkisel formülümüz ile yağ yakım süresini en yüksek seviyeye çıkaracaksınız.

Malzemelerimizi temin ettikten sonra, soğanımızı soyarak, kaynatıyoruz. Daha sonra bu suyu bir kavanoza kapatarak bir gün bekletiyoruz. Ardından 2 adet limon suyunu kavanozuma sıkıyoruz. Sıkma işleminin ardından her gün sabahları güne merhaba dediğimiz de bir su bardağı içiyoruz. Bu sizi gün boyunca tok tuttuğu gibi, fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardım edecek, aynı zamanda yediklerinizin yağa dönüşmesini engelleyecektir.

Soğan suyu kürü nasıl yapılır?

Gibi yorumlarınız ile karşıya kaldığımız için, bugün soğan suyu kürünün faydalarını ve yararlarını, hazırlanmasını paylaştık. Soğan suyunun birçok konuya faydası olduğunu aklınızdan, çıkarmamalı ve tüm yemeklerinizde, kullanmalısınız. Bu sağlık makalemiz, alternatif tıp yöntemlerinden olan şifalı bitkiler ve meyveler ile sağlığımız için, soğan suyu kürü ile hamile kalanlar, soğan suyunun faydaları, soğan suyu kürü zayıflama, soğan suyu kürü nasıl yapılır, soğan suyu kürü faydaları, Soğan suyu kürü nasıl uygulanır, soğan suyunun hazırlanması gibi kelimelerde sorularınıza cevap olabilmesi niteliğinde ayyu.net için hazırlanmış bir sağlık bilgisidir. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Maydanoz kürü ile Zayıflama başlıklı makalemizde ibrahim saraçoğlu maydonoz limon kürü ile zayıflama, lahana maydanoz kürü ile zayıflama ve maydanoz kürü ile zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla