Siyah turpun faydaları, Profesör Doktor Ahmet Maranki siyah turpun sağlık açısından faydalarını ve yararlarını anlatırken, siyah turpun hastalıklara iyi geldiğini de açıklıyor. Günümüzde, meyveler, bitkiler ve birçok besin maddesinden hastalıklarımız için faydalandığımız gibi, doğal tedavi yöntemlerini tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Aspirin, yerine sarımsak yemek gibi bir şey. Vücudumuzu kimyasallara karşı alışkın bir hale getirirsek, bünyemiz zamanla bunu hep isteyecektir. Bitkisel tedavi yöntemleri ile daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Siyah turpun faydaları

Safra kesesinin korunmasını sağladığı gibi boşalmasına yardım eder. Akciğerlerimizi besleyerek, nefes alıp vermemizi dengeler. Karaciğer hücrelerini yeniler. Siyah turp diş ve diş etlerinizi de besleyici bir özelliğe sahiptir, diş kanamalarının önüne geçer. Kilo alamayanlar siyah turp yiyerek iştahlarını açabilirler. İdrar söktürücü özelliği vardır. Siyah turp öksürük gibi üşütme hastalıklarına da çok iyi geliyor. Saçınızı besliyor, siyah turp yiyerek saçlarınıza içeriden protein tedavisi yapabilirsiniz.

Siyah turp ve suyunun faydaları da aynı şekildedir. Bünyesinde bulundurduğu B1 ce C vitaminleri sayesinde, sağlığınızı en üst seviyeye çekerek hastalıklara karşı sizin bağışıklığınızı güçlendirir.

Karaciğer rahatsızlıkları, üşütme hastalıkları, egzama gibi birçok hastalıkların tedavisinde bitkisel kür olarak kullanılmakta olan siyah turp hangi hastalıklara faydası, faydalı bu makalemizde öğrenmiş olduk. Siyah turpu size en yakın manavlardan temin ederek günlük yemeklerinizde, salatanın üzerinde kullanabilir, ya da suyunu içebilir, tüketebilirsiniz. Daha sağlıklı bir yaşam için siyah turpu tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Pirincin Faydaları başlıklı makalemizde kara pirincin faydaları, siyah pirinç faydaları ekşi ve siyah pirinç pilavı faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla