Siyah pirincin faydaları, siyah pirincin sağlık açısından ve kanser gibi önemli bir hastalığın tedavi sürecinde en etkili besin olduğu yapılan araştırmalar sonucunda bilimsel olarak gözlemlendi. Siyah pirinç (Black rice) bünyesinde bulundurduğu yüksek mineral ve lifli yapısıyla kalp hastalıkları ve kanser hastalıklarında mucize bir besin olarak gözüküyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan habere göre, Amerika Birleşik Devletlerinin güney kısmında yetiştirilen siyah pirinçten alınan örnekleri inceleyen bilim adamları, tam bir antioksidan özelliği olduğunu açıkladılar.

Siyah Pirincin Faydaları

Bol miktarda E vitamini içeren siyah pirinç içerdiği lifler sayesinde besin değerleri yüksek ve besleyici bir gıda ürünü olarak açıklandı. En çok Çin de tüketilen siyah pirinç, çok faydalı bir besin kaynağı.

Damar hastalıklarında özellikle beslenme programlarına dâhil edilmesi gerektiğini söyleyen uzman doktorlar, damarların korunmasına ve kansere yol açan DNA moleküllerini temizleyen antioksidanlara sahip olduğunun altını çizdi.

Kanser hastalarına ve damar rahatsızlığı olan kişilere, siyah pirinç öneriliyor.

Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Siyah Havucun Faydaları başlıklı makalemizde siyah havuç şalgamın faydaları, siyah havuç sirkesi faydaları ve siyah havuç suyunun faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla