Siyah noktalardan kurtulma ve siyah nokta için yumurta akı maskesi, Her kadının hayali pırıl pırıl, mermer gibi bir cilt sahibi olmaktır. Ciltteki pürüzler, siyah noktalar ve lekeler can sıkıcı olabiliyor. Cildiniz sorunlu ise makyaj ile bile bu pürüzlerden kurtulamıyorsunuz.

Gözenekleriniz kirle dolu olduğu için cildiniz yapılan makyajı kusuyor, pürüzlü, pullaşmış bir görüntü ortaya çıkıyor. Her şeyden önce temiz bir cilt makyaj için kusursuz bir görünüm, bebeksi bir cilt demektir. Eğer cildinize bu maskeyi düzenli uygularsanız cildinizi hem beslemiş hem de siyah noktalara veda etmiş olacaksınız.

Cildiniz beslenecek ve cildinize uyguladığınız makyaj kusursuz bir görünüm kazanmış olacak. Hatta yüzünüze hiç bir kozmetik ürün sürme gereksinimi duymayacaksınız. Çünkü cildinizi sadece kozmetik ürünler güzelleştirmez. Cildiniz için gerekli olan vitamini besinler yardımıyla almanız gerekir. Bu yüzden; Siyah noktalardan kurtulma ve siyah nokta için yumurta akı maskesi cilt için bir velinimettir.

Yumurta Akının Cilt için Faydaları

Yumurta akı maskesi cildi besleme, sıkılaştırma ve gözeneklerden kurtarmaya yönelik yardımcı rolü vardır. Gözenekleri küçültme ve ciltte biriken yağları temizleme özelliği vardır. Düzenli olarak yapılan yumurta akı maskesi ciltteki siyah noktaları sivilceleri ve yağı temizler. Pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip yapar sizi.

Ölü cilt hücrelerinden kurtarır. Ciltte oluşan kırışıklıkları azaltır. İnce çizgileri yok eder, derin çizgileri azaltır.

Vücut için gerekli olan B vitaminini cildinize sağlar.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta maskesi için o kadar çok malzeme ihtiyacınız da bulunmuyor olması iyi bir fırsat.  İhtiyacınız olan malzeme sadece 1 yumurta ve peçetedir.

Öncelikle yüzünüzü güzel bir şekilde yıkadıktan sonra iyice kurulayın. Yumurtayı dikkatlice alarak, yumurtanın akını ayırın. Daha sonra ayırdığınız yumurta akını bir güzel çırpın ve cildinize masaj yaparak uygulayın.

Bir peçeteyi maske gibi gözleriniz, burnunuz ve ağzınız açıkta kalacak şekilde yuvarlak boşluklarla kesin.

Cildinize peçeteyi yerleştirin ve tekrar yumurta akını peçetenin üstüne sürün. Sonrasında kurumaya bırakın.

Peçete iyice kuruduktan ve sertleştikten sonra maskeyi yavaşça çıkarmaya başlayabilirsiniz. Çıkarma işlemi bitince yıkayabilirsiniz.

Peçeteye baktığınızda siyah noktalarınızın peçetede kaldığını göreceksiniz. Cildiniz hem beslenmiş hem de yumuşacık olmuş olacaktır.

Yumurta akı ve peçete kullanarak, evde yumurta akı maskesi nasıl yapılır öğrenmiş olduk. Bu sayede siyah noktalardan kurtulma için ve siyah nokta temizleme için ne yapabileceğimizi biliyoruz.

E ne duruyoruz 🙂 Haydi güzel olmaya!

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalar için Bitkisel Öneriler başlıklı makalemizde burundaki siyah noktalar, siyah nokta ve siyah noktalar için bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla