Sivilce kürü tarifi, Profesör Doktor Ahmet Maranki yüzünüzde oluşmuş olan sivilceler ve lekeler için, sivilce kürünü öneriyor. Yapacağınız bu bitkisel formül ile yüz bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sivilcelerinizden, lekelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak bu cilt bakımı formülüyle birlikte, kozmetik ürünlerine muhtaç kalmanıza gerek kalmıyor. Sivilce kürü nasıl yapılır? Çeşitli, şifalı bitkilerden faydalanarak oluşturacağınız, bitkisel kürler ile sivilcelerinize son verebilirsiniz.

Profesör Doktor Ahmet Maranki, Seda Sayanın programına katıldığında izleyicileri ile paylaştığı sivilce kürünü video olarak da yukarıda, ayyu.net ekibi olarak paylaşıyoruz. Dilerseniz izleyebilirsiniz, ya da videodaki anlatılanları bizim yorumumuzla okuyabilir, uygulayabilirsiniz.

Sivilcelere iyi gelen bitkisel formülleri ve çözümlerin hepsini uygulamanız, gerekmiyor. İçinden bir tanesini seçerek, haftada 2-3 kez yüzünüze uygulamanız yeterlidir. Diğer hafta farklı bir bitkisel formülü deneyebilirsiniz. Böylece yüzünüzü çeşitli bitkisel formüllerle besleyerek, hepsinden yararlanmış olursunuz.

Sivilce Kürü Tarifi

Yaklaşık olarak bir bardak su bardağı suyun içerisine 11 gram taze ceviz yapraklarını koyunuz. Ardından 15 dakika kaynatarak, bu suyu pamuk ile kullanarak, sivilce olan bölgelerinize sürün. Yüzünüzde 1 saat kaldıktan sonra, ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Sivilcelere sinir otu iyi geliyor. Aktarlardan temin edebileceğiniz, taze sinir otlarını ezdikten sonra lapa haline, püre haline getirin. Sivilcelerinizin ve lekelerinizin üzerine sürünüz.

Sivilcelere Bitkisel Öneriler

Sabun otu ile ergenlik sivilcelerine son verin; Profesör Doktor Ahmet Maranki, sivilce türleri ile mücadele sabun otunun çok faydalı olduğunun bu otun kökünü kaynatarak, sivilce olan bölgelerimizi, yıkamamızı söylüyor.

Bunun dışında yapabileceğiniz bitkisel çözüm olarak, marul suyu, civanperçemi otu gibi şifalı bitkileri sivilcelerinizin tedavisinde, bitkisel formül olarak kullanabilirsiniz. Görünüm olarak yüz bakımımız için, gereken hassasiyeti göstererek, daha güzel görünüm sağlayabiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Selülit Banyosu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde banyo tuzu selülit, Selülit banyosu ve selülit banyosu nasıl yapılır biliyor musunuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla