Şifalı bitkiler hakkında Son yıllarda bitkiler alternatif tıp adı altında bitkisel tedavi kaynağı olarak çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar bazı insanlar bitkilere çok fazla itibar etmese de çok eski yıllardan beri her çeşit bitkiden yeri gelince yemek, ilaç ve sağlık kaynağı olarak kullanılmıştır.

Şifalı Bitkiler Hakkında

Birçok bitki çok fazla hastalığa çare olsa da her şifalı bitki her insana fayda sağlamayabilir. Hiçbir doktor bunun için kesin bir şey söyleyemese de kalp hastalığı ve yüksek tansiyon sahibi olan her insan bu konuya çok yüksek bir hassasiyet göstermelidir. Çünkü bilinçsizce kullanılabilecek bir bitki kötü sonuçlara yol açacağı gibi ölüme kadar gidebilir. Hamile bayanlar dahi bazı ufak rahatsızlıklarını kimyasal ilaç kullanarak değil basit bitki karışımlarıyla (nane-limon) giderebilirler.

Sonuçta günümüzde insanlar her ne kadar kimyasal ilaçlarda çözüm bulmaya çalışsalar da doğada bulunan her şey insanı sağlığına kavuşturulabilecek şekilde tasarlanmıştır. Eğer insanoğlu gözünü açıp etrafına bakmayı bilirse aslında her şeyin kendisi için hazırlandığını ve önüne sunulduğunu kolaylıkla görecektir.

Şifalı bitkiler birçok hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Ayyu.net ekibi olarak, şifalı bitkilerle tedavi bölümümüzde, bitkiler hakkında bilgiler ve hangi hastalıklarda nasıl kullandıkları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Su Hayattır başlıklı makalemizde su hayattır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla