Selülit çayı tarifi, selülit çayı ile birlikte, vücudunuzda ki selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Selülit oluşumu genel olarak, diyet programı uygulamayan ve dengeli beslenmeye özen göstermeyen kişilerde daha çok görülmektedir. Bununla birlikte yaş ve spora karşı ilgisizlik, hareketsiz yaşam selülit sebepleri sayılabilir.

Selülit Çayı Tarifi

Öncelikli olarak hayatınız da spora yer vermeli ve sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Ayyu.net ekibi olarak, selülit çayı tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Bu çayı ünlü manken Ebru Şallı kitabında ve çıktığı televizyon programlarında 2009 yılında paylaşmıştı.

Selülit Çayı Tarifi Malzemeleri

Selülit çayı için gerekli olan malzeme listemiz; 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 4 adet karanfil, bir tatlı kaşığı şekersiz ve süzme bal, bir bardak su bütün malzemelerimiz bu listeden oluşmaktadır.

Selülit çayını nasıl hazırlarım?

Selülit çayını hazırlamak için, öncelikli olarak bir bardak suyu bir demliğe boşaltarak kaynayıncaya kadar bekleyin, kaynama işlemi tamamlandıktan sonra içerisine ilk önce elma sirkesi daha sonra, karanfillerimizi ve son olarak balımızı ilave edelim, Bu işlemden sonra bir kaşık ile hepsini karıştırarak, birbirine senkronize olmasını sağlayalım.

Selülitlerden bizi kurtaracak olan, bitkisel formülümüz, yani çayımız hazırdır. Selülit çayımızı, her sabah uyandığımızda, kahvaltıdan 30 dakika önce içmenizi tavsiye ediyoruz. Bir bardak, su bardağı ile içebilirsiniz. Selülitlerinizden daha kısa zamanda kurtulmak istiyorsanız, bunu çeşitli egzersiz hareketleri ve farklı spor dalları ile destekleyerek, daha kısa zamanda forma kavuşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bacak Sıkılaştırma Hareketleri başlıklı makalemizde bacak sıkılaştırma hareketleri, bacak sıkılaştırma hareketleri video ve ebru şallı bacak sıkılaştırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla