Şekerin zararları nelerdir? Fazla şeker kullanmanın ömrü kısalttığı bilim adamları ve uzmanlar tarafından açıklandı. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek istiyorsanız, üç beyazdan uzak durmanız gerekiyor. Bunların ilk başında şeker, un ve tuz geliyor. Bu maddelerin vücuda zarar verdiği ve ömrü kısalttığı gereken gözlemler yapıldıktan sonra resmi olarak gözlemlenmiştir. Hayatınıza ve sağlıklı beslenmenize bunları çıkararak devam ederseniz, daha sağlıklı bir yapıya sahip olmuş olacaksınız.

Şekerin Zararları Nelerdir

Unlu ve şekerli maddeler kalp damar hastalıklarına, tansiyon problemlerine neden olmaktadır. Bu hastalıklara zemin hazırlayan maddeler şeker ve un ’dur. Bu hastalıkları ziyaret etmemek istiyorsanız, şeker ve un dan uzak durmalısınız. Bunların haricinde uzmanlar Probiyotik gücün çok önemli olduğunu söylüyorlar.

Probiyotik güç neden önemlidir?

Sağlıklı ve uzun bir hayat sürdürmek için en önemli belirleyicilerden birisinin bağırsaklarımızda temizlediğimiz trilyonlar civarındaki mikroplardır. Vücudumuzda hücre sayımızın neredeyse on katı kadar mikrop beslediğimizi açıkladılar. Bağırsaklarımızda kötü niyetli mikroplar bir yana iyi niyetli mikroplarımızda var. Önemli olan burada iyi niyetli mikroplarımızın sayısını arttırarak onları  daha güçlü halde tutarak, kötü niyetlilere savaş açmaktan geçiyor. Bunlara verilen ortak bir isim var. Probiyotik mikroplar işbirlikçi mikroplarımız, bizlere hastalıklarımızda destek veren hücrelerimiz. Probiyotik gücümüzü arttırmak için bol, bol temiz yoğurt, ayran ve süt tüketmeliyiz. Süt ve süt ürünlerinin doğal olması da çok önemlidir. Karbonhidratlardan uzak durmalıyız.

 

Bir önceki yazımız olan Pastörize Sütün Zararları başlıklı makalemizde hamilelikte pastorize süt zararları, pastörize keçi sütünün zararları ve pastörize olmayan sütün zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla