Sarımsak çayı zayıflamanıza, yardımcı oluyor. Herkesin bildiği gibi sarımsak, soğan gibi besleyici maddelerin vücut için birçok faydası vardır. Sarımsağı bugüne kadar genel olarak saç problemleri yaşayan kişiler için, öneren şifalı bitkiler konusunda uzmanlaşmış doktorlar, zayıflamak içinde sarımsağı kullanabileceğinizi söylüyorlar.

Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsağa genel olarak baktığımızda vücut için gerçekten inanılmaz güzel faydalarının olduğunu görüyoruz. Toplum içerisinde kokusu dolayısıyla pek tercih edilmese de gerçekten sağlığınızı koruyabileceğiniz, organik en güzel ilaç olarak “sarımsağı” öneririm. Diyet yemeklerinizde mutlaka sarımsak kullanın.

Sarımsak çayının faydaları ve yararları nelerdir?

Birçok faydası olacaktır. Vücudunuzu hastalıklara karşı daha dirençli bir hale getirecektir. Unutmamalısınız ki, doğal antibiyotik özelliğini taşıyan sarımsak aynı zamanda kolesterol gibi tansiyon gibi problemleri olan kişilerin bu hastalıklar yüzünden çektikleri problemleri en az seviyeye indiriyor.

Vücudun ürettiği zararlı toksinlerin tekrar vücuttan çıkarılmasını sağlıyor. Kalp sağlığı için de çok önemli sarımsak, aynı zamanda vitamin ve mineral açıdan da çok zengindir. Sindirim sistemi rahatsızlığı olanların, mide rahatsızlıkları, gaz problemleri, özellikle bu aylarda olabilecek soğuk algınlığı hastalıklara ve çeşitli enfeksiyonlara karşı sizi korur.

Kısacası sarımsak çayını mutlaka içmelisiniz. Birçok hastalığa faydası olduğu gibi zayıflamanıza da çok yardımcı olacaktır. Sarımsak çayı ile zayıflayabilir miyim? Sarımsak çayı zayıflatır mı şeklinde yorumlar alıyoruz. Kendi başına sizi zayıflatamaz, ancak uyguladığınız bir diyet programınız var ise ve spor ile ilgileniyor gerçekten sağlıklı kilo vermek istiyorsanız, sarımsak çayı tam olarak size göre, istediğiniz forma daha kısa sürede girmenizi sağlayacak tek bitkisel çay olarak, ayyu.net olarak öneriyoruz.

Sarımsak çayını nasıl yapabilirim?

Yaklaşık olarak bir bardak klorsuz suyun içerisine 2 diş sarımsak atın ve kaynatınız. Suyumuz ocakta kaynamaya başladığında hemen altını söndürüp ocaktan alabiliriz. Üzerine kekik, ya da limon, ya da istediğiniz başka baharatlar bal da olabilir, orijinal ve organik olması kaydı ile. Daha sonra yaptığımız çayımızı bir kavanozun içerisine ya da bir şişede 1-2 gün saklayarak muhafaza edeceğiz. Bu işlemden sonra biz, sabah ve akşam yemeklerden yarım saat önce yarım su bardağı olarak içmenizi öneriyoruz.

Sarımsak çayını meşhur yapan ünlü Angelina Jolie zayıflama sırrı olarak herkese “sarımsak çayı” içmelerini öneriyoruz. Sarımsağın içerisinde yer alan allicin adlı bileşenin yağların vücut içerisinde daha çabuk çözülmesini sağladığını açıklıyor. Formunu korumak için ayrıca, Angelina gün içerisinde çeşitli yoga ve egzersiz hareketleri yaptığını sadece çiğ sebze ve meyveler ile beslendiğini biliyorsunuzdur. Et gibi besinler tüketmeyen Angelina Jolie sanırım, yakın zaman içerisin sarımsak diyeti olarak etsiz bir diyet listesi çıkarırsa şaşırmayın. Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Salatalık Çay Diyeti Tarifi başlıklı makalemizde Salatalık Çay, Salatalık Çay Diyeti ve Salatalık Çay Diyeti Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla