Sarımsağın Faydaları, Anadolu’nun ev sahibi bitkileri arasında yer alan sarımsak, yüzlerce yıldır insanlar tarafından tercih edilen bir şifa dağıtıcı bitkidir. Pek çok artıları bulunmasına rağmen çoğunlukla farklı tadından dolayı tüketilmektedir. Bir şifa dağıtıcı olarak özellikleri uzun süredir bilinir. Fakat teknolojinin gelişmesine paralel olarak son dönemlerde özelliklerinden daha sık haberdar oluyoruz. İşte bazı faydaları:

Sarımsağın Faydaları

İnsan vücudunda bulunan kurt ve yabancı maddelerin kolay bir şekilde düşürülmesinde tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak iki bin senedir, yara tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Ayak mantarı, saç dökülmesi, saç kıran tedavisinde sarımsaktan destek alabilirsiniz. Uygun şartlar altında sarımsak tüketmenin de son derece artıları bulunduğu unutulmamalıdır.

Sarımsağı yoğurtla beraber servis ettiğiniz zaman tansiyon düşürücü etkisinden faydalanabilirsiniz. Pek çok husus da antiseptik artılarından faydalanılmaktadır. Bu sayede de kolaylıkla kullanılabilir. Çok fazla bilinmese de sarımsak insanlara dinginlik veren bir sakinlik bitkisi olarak da tercih edilebilir.

Yoğun fiziksel aktivitenin akabilin de bir diş sarımsak tüketirseniz dinlendiğinizi hissedebilirsiniz. Tek başına tüketilmesi ve uyumadan önce tüketilmesi de hazımsızlık problemlerine neden olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Meditasyon Ve Yoganın Faydaları başlıklı makalemizde meditasyon, meditasyon ve yoga ve Meditasyon Ve Yoganın Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla