Sağlıklı diyet programı uygulamanın öncelikli şartı vücudunuzun hangi besinlere nasıl tepki verdiğini bilmenizden geçer. Sağlıklı diyetler uygulayıp kısa zamanda incelip, hoş bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız vücudunuzu iyi analiz etmek zorundasınız. Uzmanların bu konuda ki ortak görüşü ise kişinin günlük 1200 kalori alarak sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceğinden yanadır.

Sağlıklı Diyet Programı

Sağlıklı diyet programlarını farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Bu tamamı ile sizin tercihinize kalmıştır. Gerek günlük beslenme alışkanlığınızı değiştirerek gerekse egzersiz ve fiziksel hareketlerle bunu başarabilirsiniz. Ayyu.NET olarak sizlere tavsiyemiz ikisini aynı anda yaptığınız takdirde daha hızlı sonuç alacağınız yönündedir. Sağlıklı diyet listeleri kişiye göre değiştiği için Ayyu.NET olarak diyetisyenlerin her birey için tavsiyesi olan 1200 kalorilik 1 günlük diyet listesini paylaşıyoruz.

Sabah kahvaltı; uyandığımızda ilk olarak 1-2 bardak ılık su içiniz, 25 gram beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, 1 adet domates, 1 bardak bitki çayı (şekersiz).

Ara öğün; 120 gram taze meyve

Öğle yemeği; 1 porsiyon tavuk (ızgara ve derisiz), ½ haşlanmış patates, 100 gram yağsız yoğurt.

Ara öğün; 150 gram yağsız süt, 100 gram taze mevsim meyvesi

Akşam yemeği; balık tercihinize göre tüketebilirsiniz (ızgara), 25 gram helva

Ayyu.NET olarak size uygun diyet programını yalnızca diyetisyenlerin verebileceğini hatırlatır. Sağlıklı zayıflamalar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Rejim Önerileri başlıklı makalemizde diyet önerileri, rejim nasıl yapılmalı ve rejim önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla