Sağlıklı cep telefonu kullanmanın faydaları ve yararları insan sağlığına şüphesiz, birçok olumlu yönde dönmektedir. Araştırmacı uzmanların cep telefonunun yaydı radyasyon ve zararlarını en aza indirmek için bilimsel yollarda birçok araştırma yapmışlardır. Bu araştırmaların sonucunda, cep telefonun nasıl kullanabileceği hakkında bazı tavsiyeleri bulunmaktadır. Telefon günümüzde çok yaygınlaştı ve hemen, hemen birçok bireyin elinde bazılarında birden daha fazla bulunmaktadır. Sağlığınız için bunu en aza indirebilirsiniz.

Sağlıklı cep telefonu kullanmak için ne yapmalıyız?

Eğer çok sık telefon görüşmesi yapıyorsanız, saatlerce sevgilinizle ya da başka bir nedenden dolayı, mutlaka kulaklık alın ve görüşmelerinizi kulaklık ile yapın.

Arama yaparken, gözünüzle takip ederek çalmaya başladığında kulağınıza götürmeniz daha yararlıdır. Arama yapar, yapmaz telefonu kulağınızla temas ettirerek beklemeniz uygun değildir.

Telefon ile konuşurken kulağınıza telefonu dayamayın biraz aralık bırakın duyabileceğiniz şekilde.

Kesinlikle kalbinizin üzerinde veya belinizde taşımayın, kalbinize zarar verebilir. Araç içinde araç kiti ile kullanın, Çocukların kullanmasını kesinlikle izin vermeyiniz. Genç bireyler büyüme çağlarında daha çabuk etkilenirler. Elektrik ile çalışan tüm elektronik cihazlar çevrelerine elektro manyetik dalga yayarlar. Bu aletlerin insan bedenleriyle etkileşim yaptığını ve sağlığı etkilediğini uzmanlar gözlemlemişlerdir

Bir önceki yazımız olan Reçelin Faydaları başlıklı makalemizde ceviz reçelin faydaları, gül reçelin faydaları ve incir reçelin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla