Saç mezoterapisi kozmetisyenlerin ve dermatologların ilgilendiği bir alandır. İnce uçlu bir iğne ile saç serisine vitamin ve mineraller, dolaşımı düzenleyici ilaçlar enjekte edilmektedir. Bununla birlikte saç dökülmesi durdurulmakta, saç kalitesi artırılmakta ve yeni saçların çıkarılması sağlanmaktadır. Saç mezoterapisinin devamına altta yatan nedene göre kara verilir. Kansızlıktan dolayı saç zayıflıyorsa kansızlığını tedavi edip, mezoterapi yapmak gerekmektedir.

Genetik bir durumdan kaynaklı olarak saçlar dökülüyorsa saç mezoterapisi devam eder. Genellikle saçı dökülen erkekler 10 seans devam etmelidir. Ancak herhangi bir sorunu olmayan kişiler de her yıl 3-4 kez birer seans olmak üzere saç mezoterapisi yaptırabilir. Bu saçın canlanmasını sağlayacaktır.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi kesinlikle doktor tarafından uygulanmalıdır. Dermatologlar uygulamalıdır. Saçın fizyolojisini en iyi bilen dermatologlardır. Bunlar arasında da saç mezoterapisi konusunda uzmanlaşmış olan doktorlar yapmalıdır. Enjeksiyon içindeki maddelerin içeriğini ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini en iyi bilen, bu konuda tecrübeli dermatologlar olacaktır. Bu nedenle bu tedavi yapılacaksa uzman olan kişiler seçilmelidir. aksi takdirde saçlı deride enfeksiyonlar oluşabilir ya da derinin yapısı bozulabilir.

Saç mezoterapisi yorumları genellikle tedavinin kişiden kişiye değişen etkilerle sonuçlandığını ancak genellikle olumlu sonuçlar alındığını doğrulamaktadır. Aynı zamanda saç ekiminden önce yapılan bir işlem olduğu özellikle vurgulanmaktadır. Dolayısıyla saç mezoterapisi yorumlarından hareketle bu işlemin faydalı olabileceği söylenebilir. Elbette doktor tavsiyesini göz önünde bulundurmalısınız.

Saç Mezoterapisi
Saç Mezoterapisi

Bir önceki yazımız olan Saç Kuvvetlendirici Bitkisel Formül başlıklı makalemizde saç kuvvetlendirici, saç kuvvetlendirici bitkiler ve saç kuvvetlendirici maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla