Saç Besleyici Bitkisel Formüller, günümüzde birçok bayanın genel sorunları haline gelmiştir. Saç bakımımızı nasıl yapıyoruz? Saçlarımız yeterince, besleniyor mu? Yeterli oranda protein almasını sağlıyor musunuz? Saç için gerekli olan besleyici formülleri, ayyu.net ekibi olarak paylaşıyoruz.

Saç Besleyici Bitkisel Formüller

Saç bakımı, kişisel bakımdan ziyade, önemli ve hassas bir konudur. Eğer saçlarınıza bakmazsanız, onları üzerseniz, birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Saç dökülmesi, saç kırılmaları, saç incelmeleri, saç köklerindeki hücre sayılarının kaybı gibi çeşitli nedenler ve sebeplere kendinizi sokmamanız için, bitkisel saç besleyici formüllerden yararlanabilirsiniz.

Biberiye ve sirke ile saç besleyici formülünüzü evde hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Biberiye, kan dolaşımını hızlandırarak, saçınızdaki hücrelerin hızlanmasını sağlamaktadır. Kuru ve incelmiş saçlarınızın önüne geçen biberiye, saç bakımında önemli bir besindir.

3 adet biberiyeyi bir kavanoza koyduktan sonra, içerisini komple elma sirkesi ile doldurunuz. Bu karışım tam olarak bir hafta beklesin, oda sıcaklığı 20 derecenin altında olmayan bir yerde muhafaza ediniz. Günde bir kaç defa ara, ara kavanozu sallayarak, çalkalayınız. 1 hafta sonra kavanozdaki suyumuzu süzerek, saçlarımıza ve saç derimize masaj yoluyla uygulayınız. Daha sonra ılık su ile durulayınız. Saç besleyici bitkisel formül sayesinde, saç bakımınızı artık evinizde rahatça yapabilirsiniz. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Kuru Saçlar için Bitkisel Bakım başlıklı makalemizde kuru saç derisi için bitkisel çözüm, kuru saçlar için bitkisel bakım ve kuru saçlar için bitkisel çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla