Ruhu ve zihni dinlendirme, Mutlaka birçok kişi hayattan öyle anlar ve zamanlar geliyor ki, çeşitli isteksizlikler sonucu ruhlarını bunalıma sokuyorlar. Çeşitli, çıkmazlara girebiliyorlar. Ruhunuzu, dinlendirmek için ayyu.net ekibi olarak bir kaç önerimiz ve tavsiyemiz var. Bedeninizi uyurken dinlendirebiliyorsunuz, ancak ruhunuzu dinlendiremezsiniz. Bunu nasıl yapabiliriz ki? Dediğinizi, duyar gibiyim.

Ruhu ve Zihni Dinlendirme

Belki bugün biraz zor geçecek ama arada böyle arınma günleri biraz gayretle hedefe daha hızlı varmanıza yardımcı olur, sindirim sisteminizi biraz dinlendirin. Özellikle böyle detoks günlerinde sadece bedeni değil, zihninizi ve ruhunuzu da dinlendirin. Bugün mümkün olduğunca az konuşun, sessiz kalmaya gayret edin. Yükses sesle müzik dinlemeyin, sakin huzur verici, kısık sesle müzik dinleyin. Sigara içiyorsanız, bugün az için. Gürültülü ve kalabalık ortamlardan uzak durun, rüzgârlardan kaçının. Asla idrarınızı tutmayın, ayaklarınızı üşütmeyin.

Bu detoks günü cinsel ilişkide bulunmayın. Ağır spor yapmayın sadece hafif yürüyüş yapın. İçiniz geçerse veya bedende yorgunluk hissederseniz biraz gözlerinizi kapatıp uzanın. Kısacası bugün kendinizi önemseyin. Bedeninizin gönderdiği sinyallerin farkına varın. Gevşeyin, içinize dönün. Hiç olmazsa 2-3 ayda bir kez bir günü sadece kendinize ayırın, hem bedensel hem de ruhsal olarak arının. Bütün bunları yaparken, detoks çorbasını da günlük olarak beslenme programınıza dâhil edin ve sonuçlarını buraya yazarak, ruhsal bunalım yaşayan arkadaşların bu programa başlamalarına yardımcı olun.

 

Bir önceki yazımız olan Bahar Aylarında Depresyon Tedavisi başlıklı makalemizde bahar aylarında depresyon, bahar depresyonu ve bahar depresyonu hastalıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla