Reçelin faydaları, reçelin günümüzdeki önemi ve yeri hakkında bazı detaylı araştırmalar yaptık ve çok faydalı bilgilere ulaştık. Reçel her ne kadar kahvaltılık bir atıştırma stili olarak gözükse de gerçekten insan sağlığına çok yararları var. Örneğin; Vişne reçeli, çilek reçeli, gül reçeli, çilek reçeli, patlıcan reçeli, kayısı reçeli, yaban mersini reçeli, böğürtlen reçeli gibi birçok meyveden reçel üretimi yapabiliriz. Reçelin faydaları ve yararları her birinin, ayrı ayrı olduğu gibi bazı ortak noktaları vardır.

Şeker ve yapacağımız meyve ile birlikte piştikten sonra elde etmiş olduğumuz, reçelimiz aslında market reyonlarındaki reçellerden daha kaliteli ve sağlıklıdır. Organiktir, her şeyden önce ve sağlık açısından çok yararlıdır. Beslenme konusunda ve diyet listelerinde uzmanlaşmış olan Taylan Kümeli, reçel hakkında bazı bilgileri, sevenleriyle paylaşıyor.

Reçelin Faydaları

Organik reçelinizi evinizde kendinizin yapmasını öneren, Taylan Kümeli ayrıca bu reçeli mutlaka şu hastalara öneriyor. Böbrek yetmezliği olanlar, yüksek kalorili diyet  yapanlar, zayıflama programları uygulayanlar, protein gibi çeşitli spor destek ürünleri yerine bu tür enerji verici besin maddeleri tüketebilir.

Obezite ve beslenme bozukluğu olanların tedavisinde de etkili olduğunun altını çizen, Taylan Kümeli reçelin yararlarının ve faydalarının çok olduğunu, söyledi. Reçeli tüketmeniz için gereken reçelin nasıl yapıldığını, aşağı yukarı hepimiz biliyoruz. Biraz şeker, hangi reçeli yapacaksak eğer o meyvenin özleri ile birlikte kaynatarak, şekerimizi ilave ederiz. Kahvaltı da ya da yorucu spor antrenmanlarından sonra rahatlıkla ve afiyetle yiyebilirsiniz. Hem sağlığınızı daha güvenli bir hale getirirsiniz, hem de enerji verici bir besin maddesi tüketerek, gün içinde daha canlı olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Papatya Çayının Faydaları başlıklı makalemizde papatya çayının faydaları ahmet maranki, papatya çayının faydaları ibrahim saraçoğlu ve papatya çayının faydaları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla