Rahatlatan Masaj Önerileri; deri ve derialtı dokusu, kas sistemi, dolaşım ve lenf sistemlerinin sinirsel ve mekanik yol ile uyarılmasıdır. Amacı, masaj yapılan bölgenin kan dolaşımını hızlandırmaktır ve bölgeye daha fazla kan gelmesini sağlamaktır.

Rahatlatan Masaj Önerileri

Sahip olduğumuz kaslar, hayatımız boyunca aktif veya pasif şekilde her türlü çalışmaktadır. Günlük yaşantımız sırasında yapmış olduğumuz yanlış hareketler sonrasında bel, sırt, boyun gibi uzuvlarımızda tutulma veya ağrılar meydana gelir. İş nedeniyle gün boyu ayakta durmaktan yahut masa başında bilgisayar karşısında oturmaktan oluşan istemsiz ağrılar, insan hayatında fazlasıyla rahatsız edici sıkıntılara sebebiyet verir. Bu ağrıların artması, insanda depresyon meydana getirir. Ağrıların görülme sıklığı, yaş ile doğru orantılıdır.

Masaj, ağrıyı en aza indirgeyerek yorgunluğu gidermeye yardımcı olur. Kasları yumuşatır, ağrıları geçirir. Kan dolaşımını hızlandırır. Masaj, ağrı bulunan tüm kaslara uygulanabilir.

Rahatlatan masaj önerileri nelerdir?

İsveç masajı, stres giderici bir masaj türüdür. Aynı zamanda kas gevşetir. Vücut gerginliğini azaltarak, kaybedilen tüm enerjinin kazanılmasını sağlar.

Tıp alanında en çok tercih edilen masaj, medikal masajdır. Özel kremler ve yöntemler kullanılarak, daha çok sorunlu bölgelere odaklanarak yapılır.

Baş ve boyun bölgesine masaj, yapılan baskı nedeniyle rahatlık verir ve denge sağlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Selülitten Kurtulmak için 5 Yöntem başlıklı makalemizde selülitten kurtulmak için, Selülitten Kurtulmak için 5 Yöntem ve selülitten kurtulmak için bitkisel çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla