Pastörize sütün zararları, günümüzde sağlık sorunlarıyla karşılaşan birçok insanın yakalandığı çeşitli hastalıklara sebep olarak bugün pastorize edilmiş sütlerin zararlı olduğu açıklanıyor. Tarım bakanımız Mehdi Eker, piyasalarda çeşitli markalar altında satılmakta olan sütlerin çeşitli hastalıkları tetiklediğini açıkladı. Bu hastalıkların, siroz, sarılık, karaciğer kanseri gibi sağlık sorunlarını ortaya çıkardığını açıkladı. Afla toksin m1 ve antibiyotik riskini arttıran kalıntıların olduğunu söyleyen, Bakan Mehdi Eker söylentilerin doğru olduğunu açıkladı.

Süt üretimini sağlıksız koşullarda yapan firmaların hepsi, denetleme sürecinde, yaklaşık olarak birden çok faaliyet gösteren firmaların gerekli yasal işlemler yapılarak, sütün insan sağlığına faydalı bir hale getirilmesi için çalışıyor. Her eve 1 gıda denetimcisi projesini çok yakın zamanda hayata geçireceklerini açıkladı.

Sütün zararlarını bugün öğreniyoruz, bugünden önce tüm insanlar sütün insan sağlığı açısından çok yararlı bir besin kaynağı olduğunu, özellikle ufak yaştaki çocukların büyüme ve gelişmelerinde en etken besin olarak gözlemlediğimiz, sütten nasıl yararlanabiliriz? Ayyu.net ekibi olarak açıklıyoruz.

Pastörize Sütün Zararları

Güvenmediğiniz markaları almayın, yapabiliyorsanız, güvendiğiniz bildiğiniz köylerden tanıdıklarınızdan, akrabalarınızdan normal şekillerde süt alımı yapınız. Pastörize süte oranla diğer alacağınız sütte daha çok vitamin ve mineral bulunarak, sütü kaynatarak tüm mikroplarının kaybolduğunu gözlerinizle görmüş olursunuz, hem içiniz rahat olur, hem sağlığınız.

Bugün yapılan araştırmalarda, Sayın Bakanımız Mehdi Eker birçok firmanın sütlerinde antibiyotik bulgulara ve afla toksin m1 maddesini rastladıklarının altını çizerken bu maddelerin yukarıda saydığımız, karaciğer kanseri, siroz, sarılık gibi hastalıkları getirdiğini söyledi.

GDO denetimlerinin arttırıldığını söyleyen, bakanımız, şuan hazır halde olan 65 özel ve 41 tane kamu da olmak kaydıyla 107 adet gıda kontrol laboratuvarının bulunduğunu her geçen gün bu sayının arttırıldığını söyledi.

GDO denetimleriyle yapılan testler sonucunda sütlerinde sakınca ve zarar görülen firmalara cezalar kesildi bile, bizim birey olarak yapmamız gereken, kendi sağlığımızı en üst seviyeye getirmek olacaktır. Bunun içinde güvenmediğiniz, firmalardan süt almamanızı öneriyoruz. İnek sütünü birçok yoldan sağlıklı koşullar temin edin, edemiyorsanız içmeyin. Sütün zayıflatıcı etkileri ve birçok sağlık açısından yararları vardır. Sağlıklı günler dileriz.

 

Bir önceki yazımız olan Klimanın Sağlığa Zararları başlıklı makalemizde klimanın insan sağlığına zararları, klimanın sağlığa zararları ve klimanın zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla