Papatya suyunun saça faydaları, doğada yetişen papatya günümüzde sadece güzelliği ve kokusuyla boy gösteriyor gözükebilir. Ancak her geçen gün papatyanın bilinmedik yönleri gün yüzüne çıkıyor.

Papatya Suyunun Saça Faydaları

İşte papatyanın faydaları saçınızı temizler ve saç derinizi yumuşatır papatya aynı zamanda saç köklerinizi güçlendirerek saçları daha dayanıklı bir hale getirir. Bunların yanı sıra günümüzde çok karşılaşılan kaşıntı, egzama, mantar gibi saç derisinde tahrişe yol açmakta olan cilt hastalıklarına iyi gelir.  Saçlarınıza papatya suyu tedavisi yaptığınız zaman güneş çıkmamaya özen gösteriniz aksi takdirde saçlarınız bir ton açılabilir.

Papatya suyu nereden alınır? Fiyatı nedir?

Papatya suyunu çerçilerden alabilirsiniz ya da ova ve tarla kenarlarından toplayabilirsiniz. Unutmadan Çerçiler de satılan papatya suyunun ortalama fiyatı 10 TL civarıdır.

Papatya suyunun hazırlanışı ve saça uygulaması

Ortalama bir kâse papatya suyu içine bir çay kaşığı lavanta yağı ekleyip karıştırın. Ardından Bu karşıma 4 yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve aynı şekilde karıştırın. Yapmış olduğunuz karışımı köklerden başlayarak saç uçlarına kadar sürün ve 30 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonrasında ılık su ve nemlendirici şampuan ile maskeyi çıkartabilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kınanın Saça Faydaları başlıklı makalemizde kınanın cilde faydaları, kınanın saça faydaları ve kınanın saça faydaları ibrahim saraçoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla