Papatya çayı ile birlikte, daha sağlıklı bitkisel çaylar üreterek, sağlık açısından ve karşılaşabileceğiniz hastalıklara karşı özel bitkisel çay içebilirsiniz. Nasıl mı? Papatya çayının faydaları ve yararlarından kısaca bahsedelim.

Papatya Çayının Faydaları

Eğer, iştahsızlık gibi bir probleminiz var ise, mutlaka günde 2 fincan papatya çayı içiniz, iştahınızı açacaktır. Saçlarınızın kötü görünmesinden sıkıldıysanız, daha sağlıklı ve canlı parlak bir görünüm istiyorsanız, saçlarınızı papatya suyu ile yıkayabilirsiniz.

Nezle, grip gibi üst solunum hastalıklarına karşı papatya çayını öneriyoruz. Banyo suyunuza, papatya suyu ilave ederek, cildinizin yenilenmesini hücrelerin canlanmasını sağlayabilirsiniz. Basur ya da hemoroid gibi bir sorununuz varsa, papatya çayı içerek basurunuzun ilerlemesini önleyebilirsiniz. Şiddetli baş ağrılarına karşı, aspirin, vermidon yerine papatya suyu ile başınızı yıkayıp, bir fincan papatya çayı içerek hem içeriden hem dışarıdan tedavi uygulayabilirsiniz.

Papatyaya saf ve organik zeytinyağı ilave ederek, 1 ay güneşte bekletiniz. Daha sonra kulak bölgesine damlatarak, kulak duymasını arttırabilirsiniz. İşitme sorunu olan kişilere bu bitkisel papatya formülünü tavsiye ediyoruz.

Papatya çayının hazırlanışı, yapılışı nasıl olmalıdır?

Papatya çayını mutlaka istediğimiz, faydayı ve verimi almamız için, doğru demlemeye özen göstermeliyiz. Bitkilerimizi doğru kullanırsak şifayı o kadar çok fazla alırız. Kaynamış olan suya papatyaları koyduktan sonra kaynama süresi en fazla 60 saniye olmalıdır. Bununla birlikte demlenmesi için 9 dakika gibi bir süre bekletmelisiniz. Yukarıdaki verdiğimiz bilgiler doğrultusunda artık, “papatya çayının yapılışı, hazırlanışı, faydaları” hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu, düşünüyoruz. Sağlıklı ve zihinde kalmak için, bitkisel çayları tercih ediniz.

 

Bir önceki yazımız olan Organik Beslenmenin Faydaları başlıklı makalemizde organik beslenmenin faydaları, organik beslenmenin faydaları nelerdir ve organik beslenmenin yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla