Diyet yaparken, organik beslenme kurallarına ne kadar uyuyoruz? Organik ürünlerle birlikte zayıflama programını uygulayanların, daha hızlı kilo verdiğini biliyor musunuz? Özellikle günümüzde, organik ürün bulmanın zorlukları gün geçtikçe zorlaşıyor. Güzel bir çıkış yakalayan ve organik beslenmeye son zamanlarda toplumumuzun, daha fazla ilgi göstermesi bu tür beslenme alışkanlıklarını arttırıyor.

Organik Beslenmenin Faydaları

Neden organik yiyecekler, tüketmeliyiz? Sağlıklı olması bizim için yeterli bir sebep değil midir aslında? Evet, öyledir. Ancak sadece sağlık olarak faydası yok. Organik yiyeceklerde diğer besinlere göre vitaminler ve mineraller daha yüksektir ve birçok hastalığa karşı içerisinde bulundurduğu antioksidanlar, zarar görmeden vücudumuzun faydalanmasını sağlar.

Özellikle sağlık problemi olan kişiler, hastalığı olan insanlara önerim; Mutlaka ama mutlaka altını çizerek söylüyorum, yiyeceklerinizi olabildiğince organik olarak tüketmeye özen gösterin. Kalp rahatsızlığı hastalığı, kemik erimesi, migren, kanser gibi çeşitli birçok hastalık türüne karşı mücadelede ilk adım sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenmenin ilk adımı da organik yiyecekler ile kendimize beslenme programımı yapmamızdır.

Peynir; Çevreniz de ineği, keçisi olan insanlar yok mu? Şehir demi yaşıyorsunuz? Şehre yakın köyler yok mu? İllaki vardır. Gidin köylerden alın, en azından organik peynir tüketirsiniz. Domates, süt, yumurta, hepsini bu şekilde yapabilirsiniz. Hem şehirde aldığınız, paranın daha azını vererek daha sağlıklı besinler tüketebilirsiniz. Hem de köylümüze, bir nebze katkımız olmuş olur.

Organik ürünlerin hiç birisinde kimyasal reaksiyona uğramış bir yiyecek türü bulunmaz. Bu da kontrollü bir şekilde sağlıklı yollardan tüketmemizi sağlar. Genetiği değiştirilmiş gıdaları hepimiz biliyoruz. Yerel ve genel basın organlarında insan sağlığına zararlı yiyecekler üretiyorlar diye kaç kez haberlerde çıktı. Para için insanların sağlığı ile oynuyorlar, bunlara izin vermemek sizin elinizde.

Organik yiyecekler tüketmeye başladıktan sonra, tadın ve lezzetin ne demek olduğunu daha iyi anlarsınız ve emin olun ki hep organik tüketmeye başlarsınız. Çünkü hiçbir besin maddesi organik yiyecekler kadar iyi olamaz. Organik aminoasitler, organik vitaminler, bizler için, çocuklarımız için, insanlar için. Sağlıklı bir Türkiye için, sağlıklı bir gelecek için, organik ürünler tüketmeye, özen gösterelim.

Diyet yapan, kilo vermeye çalışan birçok kişi sitemizi ziyaret ediyor. Onlara da buradan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Yaptığınız, diyet programlarında yer alan yiyeceklerden kaç tanesi organik? Sizce kilo verememe nedenlerinizden bir tanesi bu olabilir mi? İstediğiniz, kiloyu verememe sebebiniz organik beslenmemenizdir. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Omega 3 Kapsüllerinin Faydaları başlıklı makalemizde mnk omega 3 kapsül faydaları, omega 3 6 9 kapsül faydaları ve omega 3 balık yağı kapsül faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla