Omega 3 salatası, omega salatası, omega salatası tarifi ile omega diyetini gerçekleştirebilirsiniz. Omega salatası omega 3 diyeti için ayrılmaz bir diyet salatasıdır. Genel olarak zayıflamak ve rejim yapmak isteyen kişiler için, diyet programlarına dâhil edilir.

Omega 3 Salatası

Omega-3 salatasının zayıflamanıza yardımcı olduğu gibi kalp sağlığını en üst seviyede korumanıza yardımcı olacak, bir sağlık salatası olduğunu unutmayınız. Omega 3 salatası için gerekli olan malzemeler: 4 çorba kaşığı ton balığı yağı süzülmüş olmalıdır. Yarım demet semizotu, 2 adet salatalık, 2 adet biber, 2 adet domates, 2 orta boy havuç, 1 adet dolmalık kırmızıbiber, 1 adet kırmızı soğan, yarım demet maydanoz, 1 çorba kaşığı toz üzüm çekirdeği, 1 tatlı kaşığı keten tohumu, yarım limon, tuz ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

Semizotunu, maydanozu ince, ince kıydıktan sonra domateslerimizi, havuçlarımızı, salatalıklarımızı, biberlerimizi ve soğanlarımı küp, küp doğruyoruz. Ardından ton balığı ile karıştırıp üzerine keten tohumumuzu ve üzüm çekirdeğinin tozunu ve tuzu, limonu ekleyerek güzel bir salata olmasını sağlıyoruz. Afiyet olsun.

 

Bir önceki yazımız olan Nohutlu Mercimekli Salata başlıklı makalemizde diyet salatası tarifi, mercimek salatası ve nohut salatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla