Öksürük için Bitkisel Çözüm, öksürük hastalığı genel olarak ağır kış mevsimlerinde, hava değişimlerinde etkilenen kişilerin yakalandığı üşütme hastalığıdır. Bu hastalık ilerlemeden tedavi edilmelidir. Öksürüğe karşı en iyi gelen bitki olarak şuan zencefil vardır.

Birçok uzman doktorun şiddetle tavsiye ettiğini zencefil ile öksürüğünüz için bitkisel bir tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz. Öksürükte önemli olan yeterli ve dengeli beslenme olduğu gibi, bol, bol c vitamini içeren meyveler tüketiniz. Portakal, limon, greyfurt, kivi gibi meyvelerden bol, bol yiyiniz. Nar özellikle üşütme hastalıklarından sizi koruyacaktır.

Öksürük için Bitkisel Çözüm

Zencefil, tarçın ve bal üçlüsünü yapabiliriz. İçerisine muz ilave ederek, daha destekli bir hale getirebilirsiniz. 1 yemek kaşığı zencefil, üzerine 2 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 adet muzu ezerek püre halinde karıştırınız. Her gece akşamları yatmadan önce bu bitkisel formülü, beslenme programınıza dâhil ediniz. İlk günden etkisini gösterecektir, yediğiniz gibi öksürüğünüz kesilirse şaşırmayın. Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Ödem Söktürücü Bitki Çayları başlıklı makalemizde ödem, Ödem Söktürücü ve Ödem Söktürücü Bitki Çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla