Parıldayan bir cilde sahip olmanız için, bir hevesle satın aldığınız ve banyonuzun bir köşesinde duran kremlerin sözde mucizeleri yeterli değil. Vücudunuzun varoluşundan beri süregelen ritmine ayak uydurmanız, onun parlak ve diri gözükmesine yardımcı olacaktır. Işıltılı ve dikkat çekici bir cilde sahip olmak için önerilerimizi dikkate alın.

Mükemmel Bir Cilt için Güzellik Sırları

Uyku, bu maddelerin başında yer alabilecek en önemli faktör. “Güzellik uykusu” sözü, boşuna söylenmiş değil. Günün stresi ve kargaşası sonrasında, cildiniz kendine gelmezse, kırışıklıklara karşı cilt bakımınıza ne kadar harcadığınızın veya hangi kremi sürüp, hangi yöntemleri uyguladığınızın pek bir önemi yok. Hasarı düzeltmek için en az 6 en fazla 8 saat uyumalısınız.

Çok sıcak veya çok soğuk ortamlardan uzak durun. Cildiniz, ruhunuz gibi ani değişiklikleri sevmez. Soğuk bir havada yapmış olduğunuz yürüyüşten sonra, sıcak bir eve girmek cildinizi büyük bir strese sokabilir. Her ortam değişiminde cildiniz kendini yeni ortama adapte etmek için enerji harcar.

Tatlı isteğinizi kontrol edin. Çikolata içeren ürünleri aşırı tüketmek, kırışıklık tehlikesini de beraberinde getirir. Şeker kalçanıza, sigara ciğerinize nasıl kötü etki ediyorsa çikolata da cildinize aynı şekilde davranır.

Bitkiler, ilginçtir fakat cildi korur. 5 ev bitkisine sahip ortalama bir evde bitkiler hava kalitesini yükseltip, cildinizin sağlık kalitesini yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Bitkileri bulunduğunuz ortamdan eksik etmeyin!

 

Bir önceki yazımız olan Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde evde basit dudak bakımı, evde doğal dudak bakımı ve evde dudak bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla