Ahmet Maranki’den Migrene iyi gelen bitkisel formül, “Şifalı bitkiler yardımı ile birlikte migrene iyi gelen kürler hazırlayarak migreni tedavi edebileceksiniz” diyen Ahmet Maranki migrene iyi gelen şifalı bitkileri açıkladı. Bitkisel karışımlar ile hazırlanan çaylar ile migrene iyi gelen sıcak içecekler tüketebilirsiniz.

Migren hastalığı hemen hemen herkeste görülebilen ağrılı bir hastalıktır. Ataklar şeklinde ortaya çıkmaktadır ve kendini ışığa ve ses aşırı duyarlılık, bulantı ve kusma gibi belirtiler ile belli eder. Migren hastalığı olanlar şifalı bitkilerin gücünden faydalanarak alternatif bir tedavi yöntemi uygulayabilirler.

Migrene iyi gelen bitkisel formül

10 gram kadar oğulotu yaprağı ufaladıktan sonra 1 bardak kaynar suyun içine atılır. 10 dakika kadar bekletildikten sonra içilir. Bu içecek günde aynı şekilde 3 kez içilmelidir.

1 bardak kaynar suyun için 2-3 gram kekik atılır. 10 dakika kadar bekledikten sonra içilir. Bu karışımın aynı şekilde en az 3 kez hazırlayarak içilmesi gerekir.

10-20 gram kadar kediotu kökünü 1 bardak kaynar suya ilave edin.10 dakika bekledikten sonra karışımı tüketin. Bu karışımımız da günde 3 kez tüketilmelidir.

Biber tatlı kaşığı biraz ezilmiş oğulotu, defne ve fesleğen 2 su bardağı kaynar suyun için atılır.15 dakika demlenmesi için beklenir. Elde edilen karışım ılık olarak günde 2-3 bardak tüketilir. Şeker problemi olmayanlar 1 kaşık balla karışımı tatlandırabilirler. Düzenli olarak 1 ay karışımı içmeye devam edilmelidir.

1 bardak suyun içine 2-4 gram arası anason ilave edilir ve 10 dakika bekletilir. Karışım gün içinde 2-3 kez aynı şekilde tüketilmelidir.

Migren nedeniyle başınızda oluşan ağrı noktalarına papatya yağı ile masaj yaparak faydasını görebilirsiniz.

Toz haline getirdiğiniz defne tohumunu 5 gram bal ile macun haline getirilir ve tüketilir. Her gün karışımı yeniden yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Grip için Bitkisel Tedavi başlıklı makalemizde bebeklerde grip için bitkisel tedavi, grip için bitkisel tedavi ve grip için şifalı bitkiler bitkisel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla