Meyve yemenin çocuklar için yararları, okullarda yeni ödevler, sınavlar, soruşturmalar…. Ve çocuğunuz meyve yemiyor! Çok kötü, çünkü meyve çalışma isteği anlamına gelir.

Meyve Yemenin Faydaları

C  vitamini ve B vitamini grubu vitaminleri gibi vitaminler merkezi sinir sistemi hücrelerine ve nöronlara enerji verir. Bu maddelerin eksikliği çocuklarınıza yorgunluk, konsantrasyon da zorluk ve halsizlik verir. “

Her gün bir çocuk tercihen bir büyük ve iki küçük meyve yemelidir. Bunlar yemeklerden derhal sonra ve ya önce olmazsa iyi olur.

Onları soyulmuş ve kesilmiş şekilde, süt ve yoğurt ile karışım şeklinde, ama aynı zamanda taze sıkılmış meyve suyu şeklinde vermeniz de iyi olur. Önemli olan çocuğunuzun onların hava ile temas da vitamin kaybını önlemek için, taze hazırlanmış şekilde hemen tüketmesidir.

Çocuklarınız gün içinde 5-6 porsiyon meyve tüketmeliler. Vitamin deposu olan meyvelerin ve aynı zamanda sebzelerin de günde 5-6 porsiyon olarak tüketilmesini sağlamalısınız. Bazı çocuklar meyve yemeği sevmezler, bunun için onlara meyveyi onların seve bileceği şekilde sunmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Maden Suyunun Faydaları başlıklı makalemizde maden suyu, maden suyunun faydaları ve maden suyunun faydaları nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla