Makyajsız Güzellik Sırları, Uyku cilt sağlığı açısından son derece önemlidir. Makyajsız güzel görünmenin en önemli faktörü iyi bir uyku uyumaktır. Göz çevrelerinde oluşan moruklar çoğu kadın için son derece can sıkıcı bir durumdur. Göz çevresindeki morluklardan ve şişliklerden korunmak için 8 saat uyku uyumak gerekmektedir.

Makyajsız Güzellik Sırları

Nemlendirici ve tonik kullanmak

Cildinize haftada bir kez nemlendirici uygulamayı sakın ihmal etmeyin. Nemlendirici kadar tonik kullanmakta son derece yararlıdır. Gözenekleri açan ve ferahlatan bu uygulamalar cilt bakımında önemli bir yer ihtiva etmektedir.

Cilde şifa su

Cilt yumuşaklığı ve nemlenmesi için en önemli doğal besin kaynağı hiç kuşkusuz sudur. Ayrıca zamanla çeşitli sebeplerle vücutta biriken zararlı toksinlerden kurtulmak için su tüketimi ihmal edilmemelidir.

Güneş kremi kullanmak

Güneş kremi çoğunlukla yaz aylarında kullanılır. Ancak yaz kış ayrımı yapmaksızın güneş kremini ihmal etmemek gerekir. Göz etrafında oluşan belirgin izlerden kurtulmak için güneş gözlüğünün yanı sıra güneş kremide ihmal edilmemelidir.

Soğuk suyun etkisi

Cildin sıkılaşması ve nemlenmesi için su çok önemlidir. Sıcak veya ılık suyun yanı sıra soğuk suyun cilde çok yararı vardır. Aynı zamanda sabah uykudan uyanınca soğuk suyla yüz yıkandığında güne daha zinde ve sağlıklı başlayabilirsiniz.

Kaş ve kirpik bakımı

Makyajsız güzel görünmek için cilt bakımının yanı sıra kaş ve kirpik bakımı ihmal edilmemelidir. Kirpik kıvrımı ve rimel kaş ve kirpik bakımı için kullanılan yapay bir yöntemdir. Doğal yöntemlerle kaş ve kirpik bakımınızı yapabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızı aldırırken yüzün şekli ile uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Koyu Renk Ruj Kullanımı başlıklı makalemizde koyu renk ruj kullanımı ve koyu renk ruj sürmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla