Liraglutide ile Zayıflama, Şişmanlık birçok hastalığı tetiklediği gibi zayıflamak için bir sürü haplar kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda doktorlar obeziteye karşı etkili bir silah daha ürettiler. Yaklaşık olarak 3 yıl sonra piyasaya sürülmesi beklenen bu ilaç hızlı kilo kaybı verdiriyor.

Zayıflatıcı etkisi olduğu gibi aynı zamanda şeker hastaları da bu ilaçtan faydalanabilecekler. Şekeri çözücü özelliği olduğu gibi yüksek kolesterol sorunlarını da engelliyor. Kolesterol seviyesini düşürücü özelliği bulanan bu ilaç Stockholm’de yapılan Uluslararası Obezite toplantısında açıklama yapan, konusunda uzman bilim insanları Liraglutide denilen bu ilacın en gözde, en elit zayıflama ilacı olan Orlistat’dan daha etkili bir zayıflama hapı olduğunu açıkladılar.

Liraglutide ile Zayıflama

Liraglutide ilacını yaklaşık olarak 600 kişide deneyen bilim adamları, bu ilacın beyin merkezlerine yeterince yemek yenildiği sinyalini göndererek, fazla yeme hissini kaybettiğini açıkladılar. Bu zayıflama hapı tokluk hissi yarattığı gibi saatlerce tok tutarak sizi fazla yemekten alıkoyuyor. Aynı zamanda kolesterol gibi rahatsızlıklardan kurtuluyorsunuz. İlaç yaklaşık olarak 6 ayda 10 kilo kaybına neden oluyor. Aynı zamanda liraglutide ilacı ile birlikte sağlıklı spor ve çeşitli egzersiz hareketlerinde bulunmak daha fazla kilo vermenizi sağlayacaktır.

Zayıflamaya etkisi çok büyük olan liraglutide ilacı ile birlikte diyabet, şeker hastaları insülin iğnesine ihtiyaç duymadan, şeker seviyelerinin normal seviyelere gerilediğini gördükten sonra bu ilaç tedavisine başlayacakları görünüyor. Liraglutide ilacı deri altındaki yağ tabakasına şırınga ile enjekte edilerek kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kimler Diyet Yapabilir başlıklı makalemizde diyet yapmaması gerekenler, kimler diyet yapabilir ve kimlerin diyet yapması zararlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla