Sivilceler için limon maskesi, limon maskesi ne işe yarar, limon maskesi nasıl yapılır biliyor musunuz? Güzellik en başta kadınlarımızın daha sonra erkeklerimizin önem verdikleri önemli bir olaydır. Çünkü dış görünümümüze ve güzelliğimize ne kadar dikkat edersek aynanın karşısında kendimizi ne kadar daha iyi bulursak? Gün içerisinde o kadar çok mutlu, sevinçli oluruz.

Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Maske tariflerini birçok kez vermiştik, “limon maskesi” de sivilce sorunu yaşayanlar için en sağlam doğal maske tariflerinden birisidir. Limon maskesinin kullanım amacı, Özellikle yağlı ciltlerde oluşan sivilce problemlerinin önüne geçmesi, gözenekleri açıcı ekstra bir özelliğinin olması ve bu maskeyi tercih etmemizin diğer bir nedeni de tamamen doğal olmasıdır.

Yüzü beslemesinin bir diğer nedeni de bünyesinde bulundurduğu C vitaminidir. Limon maskesini nasıl hazırlayabilirim? Bir çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yıkadığınız yüzünüze maskeyi sürün ve 20 dakika gibi bir süre bekletin. Yıkadıktan sonra bir şişe maden suyuna yarım limon sıkıp, cildinizi bununla silin. Bu maskeyi haftada bir kaç kez uygulamanız, sivilce sorununuzun önüne geçecektir. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar için Maske Tarifi başlıklı makalemizde kırışıklık için maske tarifi, kırışıklık için maske tarifleri ve kırışıklık maske tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla