Kudret narının faydaları, son günleri içinde barındırdığı insan sağlığı için gerekli olan vitaminler ve mineraller sayesinde oldukça dikkat çeken kudret narı sağlığımız açısından son derece faydalı. Parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu, bir yıllık bir bitki olan kudret narının meyvesi olgunlaşınca birbirinden ayrılmaktadır.

Sarıçiçekler açar, turuncu- sarı renkli meyveler verir. Kudret narının ana vatanı Hindistan dır. Son yıllarda New York Üniversitesinin yaptığı araştırmalar neticesinde kudret narının 1001 faydası var denilmektedir. Son yapılan araştırmalar neticesinde kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir proteinde keşfedilmiştir.

Kudret Narının Faydaları

1. kudret narının antibiyotik etkisi bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan Lutein ve Iycopene  tümörün büyümesini engeller.

2. mide ülserinin tedavisinde etkilidir. Egzama, sedef ve diğer cilt hastalıklarında oldukça etkilidir.

3. vücudunuzda oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini ve yaraların hızlı olarak kapanmasını sağlar. Karaciğeri destekler.

4. mide sorunları ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bağırsak tembelliğini giderip, hücreleri yeniler.

5. ülser, gastrit, kolit ve kabızlık gibi sorunların giderilmesinde son derece etkilidir. 40 günlük kürler yapılması önerilmektedir.

6. şeker hastalığına iyi gelmektedir. Kudret narı ile yapılacak olan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir. İçinde 4 madde sayesinde şekeri düzenlemektedir.

Kudret Narı Nasıl Kullanılır

Kudret narı nasıl kullanılır; taze olan kudret narı meyvesini olgunlaşınca ezip balla karıştırıp kullanabilirsiniz. Sabahları aç karnına yiyebilir. Bu şekilde 41 gün kullanılabilir. Kudret narı meyvesini zeytinyağı ile karıştırıp da tüketebilirsiniz. Kullanıma hazır halde doğal ürün satan yerlerden de temin edebilirsiniz. Sabah ve akşam yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı yenilebilir. 41 günlük kullanımı uygundur. Kudret narını şayet kapsül olarak kullanmak istenmesi halinde günde 2 ya da 3 kes alınabilir.

Kudret Narının Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kudret narını kullanırken dikkat edilmesi gereken konu ise; kudret narının kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerini temizleyip kullanılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Pancarın Faydaları başlıklı makalemizde kırmızı pancar bitkisel formül, kırmızı pancar kürü ve kırmızı pancar kürü tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla