Küçük Oturma Odaları için Öneriler, Küçük ortamları daha büyük ve ferah gösterecek bazı püf noktaları bulunuyor. Küçük oturma odalarının dekorasyonunu odayı ne sıklıkta ve ne amaçla kullanacağınızı düşünerek yapmalısınız.

Misafir geldiğinde oturma odasında ağırlamak ve yatılı misafirleri burada yatırmak istiyorsanız koltuk ya da kanepe seçimini buna göre yapmalısınız. Bu amaçla kullanılacak oturma odalarında açılıp kapanabilen kanepe ve koltuklar kullanılabilir. Sürekli oturacağınız ve zamanınızın çoğunu bu alanda geçirmeyi planladığınız bir oda dizayn etmek istiyorsanız koltukların konforuna dikkat etmelisiniz.

Küçük ortamları, aydınlık renklere boyayarak daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca evin derinliğini arttırmak için odanın büyüklüğüne ve tarzına uygun dekoratif aynalarla evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Odanızın büyüklüğü ile orantılı eşyalar seçmeli ve odayı gereksiz aksesuarlarla dolduramaya dikkat etmelisiniz. Küçük oturma odalarında tv ünitesini duvara monte edebilir ve gömme dolaplar kullanarak odanızın daralmasına engel olabilirsiniz.

Aynı zamanda dekorasyonunuzu zenginleştirmek için küçük raflar duvara monte edebilirsiniz. Küçük odalarda gereksiz eşya kullanılmamalıdır. Küçük odalarında dekorasyon olarak sade ve yalın yapılmalıdır. Odanın tarzına ve büyüklüğüne göre de aydınlatmalar tercih edilmelidir. Küçük oturma odalarında ortaya sehpa koymak yerine boş bırakmayı tercih edebilirsiniz.

Evinizde renk oyunları yaparak kontrast yaratabilir be evinizin olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Oturma odasında kullanacağınız perde çok kalın ve koyu renk olmamalı ve içeri giren ışığı kırmamalıdır.

Küçük Oturma Odaları için Öneriler
Küçük Oturma Odaları için Öneriler

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Retro Stili başlıklı makalemizde Dekorasyon, Dekorasyonda Retro Stili ve dekorasyonda retro tarzı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla